Tianta天塔

Dojazd: 3 linia metra, stacja Tianta 天塔站
Cena: 50 Juanów

Tianta znajduje się w mieście Tianjin, w Chinach. Do 1991 to małe jezioro było ignorowane przez turystów. W tym roku wybudowano tam wieżę radiowo-telewizyjną, która stała się w ten sposób wielką atrakcją turystyczną dla krajowych i zagranicznych wczasowiczów.

Wieża stoi na wodzie i jest tak wysoka, że aż zdaje się sięga chmur. Nie ma nigdzie indziej na świecie takiego budynku, dlatego Tianta plasuje się wśród dziesięciu największych atrakcji w Tianjin. Unikalna konstrukcja budowli łączy zwiedzanie, rozrywkę, usługi gastronomiczne oraz radiofonię i telewizję. Wspaniały widok, który można podziwiać z dużej wysokości z pewnością pozostawiłby niezapomniane wrażenie, gdyby tylko zarząd wieży zadbał o czyste okna… Na zewnątrz zamontowane są specjalne urządzenia, drabiny, które umożliwiają czyszczenie szyb, ale dochodzi do tego bardzo rzadko. Obrotowa restauracja, która przypomina kształtem latający spodek znajduje się na wysokości ok. 270 metrów i jednocześnie przyjmuje ok. dwustu turystów. Niestety nie można usiąść jeżeli się nic nie zamawia. A brudne szyby skutecznie zniechęcają do wydania 30 Juanów za butelkę piwa, która normalnie kosztuje 10.

Jezioro Tianta w magiczny sposób mogłaby połączyć możliwość rozrywki, zwiedzania i jedzenia wykwintnych posiłków, a podróż do Tianjin byłaby zdecydowanie bardziej kompletna wraz ze zdjęciami z tej okolicy. Niestety pewne szczegóły psują nastrój, a osoby odpowiedzialne za to nie robią zbyt wiele, aby to zmienić.

1 comment to Tianta天塔

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.