Szanghaj 上海

Historia

Według wielu źródeł Szanghaj był tylko mała wioską rybacką aż do pierwszej wojny o opium w 1842 roku. Jak na tamte czasy Szanghaj był dużym miastem. Nazwa miasta została po raz pierwszy wspomniana w X wieku naszej ery. W XVI wieku miał już mury broniące miasto przed piratami. Znaczenia miasta jako miasta portowego wzrastało powoli. W połowie XVII wieku Szanghaj miał 200 000 mieszkańców. Czytaj więcej o historii Szanghaju.

Przyjazd i hotele

Szanghaj ma dwa lotniska, Międzynarodowe Lotnisko w Szanghaju w dzielnicy Pudong i Lotnisko Hongqiao które są zlokalizowane odpowiednio 42 km i 18 km od centrum miasta. Międzynarodowe loty zazwyczaj lądują w Pudong, tylko niektóre loty z Korei i Japonii ciągle przylatują do Hongqiao. Czytaj więcej o hotelach w Szanghaju.

Centrum Motoryzacyjne

Miejski rząd ma ambitne plany na stworzenie przemysłu samochodowego w Szanghaju. Cały dystrykt Anjing gdzie tor Formuły 1 ma swoje miejsce został przemieniony w mekkę samochodową gdzie wszystkie operacje dotyczące tego przemysłu powinny być tam skoncentrowane. Szanghaj Volkswagen posada tam swój oddział służący jako baza dla ambitnych projektów. Ponad 180 krajowych i międzynarodowych firmy już otworzyło tam swoje biura. Czytaj więcej o Szanghaju jako centrum motoryzacyjnym.

Formuła 1 w Szanghaju

W 2005 Formuła 1 zadebiutowała w ChRL na “Międzynarodowym Torze w Shanghaju”. Po Malezji i Japonii (Suzuka) był to trzeci tor w Azji, wraz którym następny rynek dla F1 zastał utworzony. Zwycięzcą pierwszego wyścigu był Rubens Barrichello (Ferrari) przed Kimi Räikkönenem (McLaren) i Jensonem Buttonem (BAR). Rekord okrążenia należy do Michaela Schumachera (1:32.238). Czytaj więcej o formule 1 w Szanghaju.

Starożytne miasto Zhujiajiao 朱家角镇

Miasto położone w dzielnicy 青浦区. Godzinę jazdy od centrum 上海. Pokrywa obszar 47 km2. Zostało utworzone 1700 lat temu. Niektóre odkryte znaleziska mają 5000 lat. Miasto znane jest jako上海威尼斯. Czytaj więcej o starożytnym mieście Zhujiajiao 朱家角镇

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.