Yulongxue Shan

Yulongxue Shan

“Śnieżna Góra Zielonego Smoka” 34 km od centrum Lijiang znajduje się miejsce, które trzeba zobaczyć. Góra oświetla Lijiang swoimi białymi szczytami 5596 m nad poziomem morza. Schroniska i agencje turystyczne w Lijiang organizują tam wycieczki. Na początek dowiozą Cię od stóp góry następnie należy udać się koleją linową na zielony płaskowyż będący na wysokości 4512 metrów. Stamtąd szczyty góry będą się wydawały być niewiarygodnie blisko sprawiając, że będziesz się czuł niewiarygodnie mały.

Wysokość może spowodować u niektórych ludzi problemy ze zdrowiem.

„Wąwóz Skaczącego Tygrysa”

Wąwóz Skaczącego Tygrysa jest głównym powodem odwiedzania Lijiang. Najgłębszy wąwóz na ziemi jest następnym Cudem Natury. Piechotą można się dostać do tego robiącego wrażenie wąwozu i do Rzeki Jinsha (Rzeka River). Z Lijiang możesz sam zaplanować podróż do wąwozu lub skorzystać z usług agencji turystycznej.

Mimo że krajobraz się naprawdę wspaniały, należy wziąć pod uwagę niebezpieczeństwa. Podczas pory deszczowej, pod koniec lata mogą występować lawiny kamieni.

Wędrówka przez wąwóz zazwyczaj zaczyna się w Qiaotou a kończy w Ogrodzie Orzechów Włoskich. Tutaj możesz wybrać pomiędzy dwoma drogami długimi na 16 km: pierwsza niska, jest całkiem dobra i używana nawet przez samochody. Jednak może być niebezpieczna z powodu osunięć ziemi. Tedy dostanie się do Ogrodu Orzechów zajmie około 6 godzin. Na drogę wysoką będziesz potrzebował 9 godzin ale warto ją wybrać z powodu widoków. Na tak wycieczkę powinno się zaplanować dwa dni. Wiele domów gościnnych jest rozmieszczonych wzdłuż drogi. Niektóre z gorącym prysznicem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.