Rejon Kunming i Shilin

Rejon Kunming

Obszar dookoła Kunming mógłby być bardziej atrakcyjnym odkryciem niż samo miasto.

Jindian

Jindian jest “Złotą Świątynią” (“Golden Temple”) znana także jako “Miedziana Świątynia”. Świątynia jest taoistycznym domem modlitw położonym w północno-wschodniej części miasta. Świątynię zbudowano na wzgórzu, otoczonym przez las sosnowy. Jest jedną z kilku zbudowanych z metalu świątyń w Chinach.

Qiongzhusi

Polskie tłumaczeniem Qiongzhusi jest “Świątynia Bambusowa” położona na północny zachód od miasta. Świątynia pokazuje 500 ludzi Luohan – buddystów, którzy znaleźli wewnętrzne znaczenie życia i dlatego nie odradzają się ale stają się nieśmiertelni. Posągi Luohan można znaleźć w wielu innych miejscach Chin ale ludzie Qiongzhusi Luohan są wyjątkowi z powodu głębokich rysów twarzy.

Shilin: „Las Kamienii”

120 km od miasta Kunming możesz zobaczyć jedne z „cudów natury” nazywany Shilin. Shilin jest olbrzymią formacją szarych jak popiół skał wystających z ziemi jak „słupy do nieba” stąd miejsce to nawiane jest „Las Kamienii”. Lokalizacja Shislin pokryta była kiedyś oceanem. Kiedy ocean ustąpił, erozja formowała kształt kamieni do imponującego obecnie „lasu” .

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.