Region Xishuangbanna

Region Xishuangbanna położony jest na południu prowincji Yunnan obok Laos i Myanmar (Birma) i dlatego nazywany jest „Gdzie Chiny spotykają południowo-wschodnią Azję”. Ten region jest pełen cech tropikalnych, które można zaobserwować we florze i faunie. Region jest naturalnym przejściem do dżungli. Można tam znaleźć świątynie i tradycyjne wioski. Zamieszkany jest przez małe grupy mniejszościowe odosobnione od nowoczesnego świata.

Zabezpiecz się w maść przeciw komarom, wodę i jedzenie przydatne w czasie zwiedzania tego miejsca. Przewodników można wynająć za 200 Juanów za dzień w tym jedzenie i nocleg w tradycyjnym domu u miejscowej rodziny.

Jinghong

Jinghong może być nazywane centrum tego regionu. Przez Jinghong przepływa słynna rzeka Lancang również znana jako Mekong.

Redal Zuowu Yanjiusuo

Jest to centrum badawcze flory w tym regionie. Można tam zobaczyć różnorodności fauny na przykładzie 10000 gatunków kwiatów.

Manting Gongyuan

Jest to Park Manting położony na południowej granicy miasta. Jest bardzo egzotycznym miejscem gdzie można znaleźć coś, co można nazwać „miniaturowym lasem deszczowym”, można się tam położyć w trawie i zrelaksować. Znajduje się tam również budynek dla ptaków będący domem setek pawi. W parku znajdują się również kilka buddyjskich świątyń. Buddyści noszący pomarańczowe uniformy przyłączają się do turystów ciesząc się ich pobytem w parku. W regionie tym świątynie i pagody zbudowane są w stylu tajskim zamiast chińskim co sprawia, że są piękniejsze kiedy słońce świeci na ich złote dachy.

Nie zapomnij zdjąć buty przed wejściem do świątyni!!!

Dookoła Jinghong

Kiedy zechcesz lepiej zwiedzić obszar dookoła Jinghong musisz przeżyć przygodę ze ścieżkami prowadzącymi do dżungli. Rowerem lub autobusem zwiedzisz wioski i inne rejony, które pokażą Ci autentyczności tego miejsca.

Niektóre wioski są położone na granicy Laosu i Birmy co oznacza, że musisz posiadać ważną wizę aby przekroczyć granicę.

Mei Mei Café może dostarczyć informacji i pomóc Ci w znalezieniu przewodnika lub biletu autobusowego na daleką trasę.

Menghan (Galanba)

Rowerem możesz odwiedzić miasto Menghan. Po drodze będziesz musiał przedostać się na drugą stron rzeki Mekong promem. Menghan położona jest na południe od rzeki Mekong.

Menghan Chuman Dafosi

Jest również znana jako świątynia Galanba. Została wybudowana w 583 roku ale została zniszczona w czasie Rewolucji Kulturalnej. W 1997 roku została odbudowana. Wewnątrz tradycyjnego budynku Dai znajdziesz posąg wielkiego Buddy otoczonego przez mniejsze posągi. Na zewnątrz znajdują się złoty Stupa.
Więcej do zobaczenie w regionie Jinghong:

  • Daizu Yuan: ogrody ludu Dai
  • Mengla: Obszar wiosek – Yao
  • Damenglong: wioska połozona 69 km od Jinhong
  • Menghai, Menghun i Xiding: Wioski na zachód od Jinhong
  • Naturalny Rezerwat Rzeki Sancha

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.