Ogólne informacje

Położenie

Powierzchnia Yunnan to 394 000 km2 położonych w południowo-zachodnich Chinach. Prowincja otoczona jest przez Sichuan i Tybet od północnego zachodu, Myanmar and Laos od południowego zachodu i Wietnam od południa.

Stolica

Stolicą Yunnan jest Kunming. Miasto posiada 2000 letnią historię. Podczas tych lat Kunming było rządzone przez różne dynastie i nawiedzane przez kilka buntów. Obecnie w Kunming mieszka 1,5 milionów ludzi. Miasto oferuje rozsądną liczbę atrakcji turystycznych ale klimat jest tym, co sprawia że Kunming jest naprawdę atrakcyjnym miejscem dla turystów.

Populacja

34 miliony ludzi mieszkających w Yunnan jest podzielonych na 25 oficjalnie uznanych mniejszości posiadających swój własny język, kulturę i charakterystycznych ludzi. Dlatego Yunnan jest najbardziej zróżnicowaną prowincją Chin. Chiny oficjalnie uznają 55 mniejszości co oznacza, że ponad połowę można znaleźć w Yunnan. Z powodu swojego położenia pomiędzy kilkoma krajami prowincja była przez wieki pod wpływem wielu kultur i narodowości.

Pogoda

Zróżnicowany krajobraz Yunnan sprawia trudności w określeniu klimatu. Dlatego łatwiej jest podzielić prowincje na strefy klimatyczne. W Yunnan można odnaleźć trzy rodzaje klimatów. Sezonowe zmiany temperatury są małe ale amplituda temperatur dziennych są dużo większe.

Średnia roczna temperatura jest najniższa na północnym zachodzie, 7 stopni Celsjusza i zwiększa się na południe do 22 stopni do dolinie Rzeki Yuanjiang. Sezon deszczowy z obfitymi opadami deszczy od 750 mm do 1750 mm zaczyna się w maju i trwa do października.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.