Miasto Dali

Dali

Dali położone jest na zachód od Kunming. Miasto słynie ze swoich marmurów (Dalishi) ale mogłoby być bardziej znane ze swoje atmosfery. Wydaje się, że przez wieki przytulny, relaksujący nastój miasta nie zmieniał się. Wszystko to sprawia, że czuje się wieki historii.

Dali Bowuguan

Jest to muzeum w Dali, przystrojone w sowieckim stylu. Muzeum posiada przedmioty z brązu, ceramiki i oczywiście z marmuru datowane na XVII do X wieku p.n.e. Niestety muzeum nie posiada informacji po angielsku co sprawia, że jest mniej interesujące.

Yangren Jie

Jest to chińskie tłumaczenie “Ulicy obcokrajowców”. Powodem tego jest fakt, że na tej ulicy mieści się wiele zachodnich restauracji i oczywiście sklepów z pamiątkami. Znajdziesz tu swoje ulubione domowe dania jak: szarlotka z jabłkami, cheeseburgery lub pizza. Czasami ciężko jest rozpoznać co się je, ale smak przypomni Ci dom. Ludzie, którzy nie chcą aby im przypominano o domu znajdą tu lokalne przysmaki np. tybetańskie potrawy.

Erhai-Hu

Jezioro Erhai położone jest 10 minut rowerem od Dali i mogłoby być jednym z największych jezior w Chinach. Kiedy stoisz w świątyni Zonghe będziesz wyraźnie widział(a) rybaków na jeziorze. Łapią ryby z pomocą kormoranów. Ptaki te są przywiązane lina kiedy nurkują. Jak tylko złapią rybę rybak wyciąga ją z dzioba ptaka.
Ponadto jezioro jest najlepszą drogą aby odwiedzić wioskę Wase, tradycyjna wioska wybudowana na brzegu jeziora. Na jeziorze również znajduje się wyspa Putuo będąca zamieszkana przez małą społeczność.

Santasi

Santasi jest również znana jako Trzy Pagody. Pagody są widoczne z daleko w północno-zachodniej Dali. Największa Pagoda ma 72 metry wysokości i składa się z 16 warstw. Mimo, że pagody są wspaniałe cena za wstęp 121 juanów może zniechęcić.

Zamiast udania się do Pagód można również udać się koleją linowa do świątyni udać Zonghe. Jest do dobra alternatywa aby ciągle móc podziwiać Pagody.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.