Miasta Lijiang i Baisha

Lijiang

W północno-zachodniej części prowincji Yunnan znajdziesz miasto Lijiang znajdujące się na wysokości 2415 metrów. To piękne miasto u stóp Yulongxue Shan jest domem ludu Naxi będącego jedną z największych grup mniejszościowych.

O zmroku Lijiang zmienia się w bajeczne miasto, z labiryntem tradycyjnych budynków Naxi. Przyjrzyj się budynkom, które przetrwały trzęsienie ziemi w 1996 i nie bierz pod uwagę zgubienia się. Miasta jak Lijiang są warte tego.

Heilongtan

Staw Czarnego Smoka na północy miasta jest wielki park ze stawem, pawilonami i muzeum szamanistycznej religii Dongha ludzi Naxi. Idź dalej i wejdź na Wzgórze Wangulou aby zobaczyć panoramiczny, ogólny zarys miasta.

Rowerem możesz łatwo odwiedzić kilka atrakcji turystycznych niedaleko Lijiang:

  • Longquan jest wioską oddaloną 3 km od Lijiang.
  • Jiuding Longtan to “Smoczy Staw Dziewięciu Łodzi” z powodu czystej błękitnej wody nazywany jest “Smoczym Źródłem”.

Baisha

Wioska Baisha jest położona 8 km na północ od Lijiang. Wioska znana jest ze swojej kolekcji religijnych fresków częściowo zniszczonych podczas Rewolucji Kulturalnej. Jednak jest wyjątkowo atrakcyjna z powodu ludzi Naxi żyjących tam. Ludzie ci ciągle noszą swoje tradycyjne kostiumy, ich domy nie zostały zmodernizowane. Jest to mała przytulna wioska bez aut, sklepów z pamiątkami i masowej turystyki.
Za robienie zdjęć freskom grozi wysoka grzywna.

Klasztor Yufeng

Tybańsko-lamistyczny klasztor można znaleźć u stop Yulongxue Shan, położonego 5 km na północ od Baisha. Klasztor jest sławny z powodu 500 letniego drzewa magnolii, które kwitnie każdej wiosny.

Inne tybetańskie klasztory “Fuguo” i “Puji” zlokalizowane są na północnym wschodzie Lijiang..

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.