Prowincja Yunnan

Historia Yunnan

Z historycznego punktu widzenia Yunnan zawsze było niepewnym terytorium Chińskiego Imperium. Położenie w południowo-zachodniej części Chin i mocno zaznaczające swoją obecność mniejszości narodowe zawsze groziły powstaniem niepodległego regionu. Czytaj więcej o historii Yunnan.

Miasto Kunming

Kunming jest stolicą prowincji Yunnan. Nazwa Kunming jest związana z mniejszością Kunmi, która całkowicie zniknęła. Miasto położone na„ południu Chin” oferuje zwiedzenie wiele różnych œświątyń i pagód. Mimo że Kunming zawsze było pod wpływem sąsiednich krajów, obecnie gwałtownie zmienia się w następne chińskie centrum gospodarcze. Czytaj więcej o mieście Kunming.

Rejon Kunming i Shilin

Jindian jest “Złotą Świątynią” (“Golden Temple”) znana także jako “Miedziana Świątynia”. Świątynia jest taoistycznym domem modlitw położonym w północno-wschodniej części miasta. Świątynię zbudowano na wzgórzu, otoczonym przez las sosnowy. Jest jedną z kilku zbudowanych z metalu świątyń w Chinach. Czytaj więcej o rejonie Kunming i Shilin.

Podróż do Yunnan

Kunming jest centrum transportu prowincji Yunnan. Lotnisko jest położone na południowym wschodzie Kunming 7,5 km od centrum miasta. Z lotniska można się bez problemu dostać do miasta kilkoma regularnie kursującymi autobusami. Czytaj więcej o podróży do Yunnan Szanghaju.

Miasto Dali

Dali położone jest na zachód od Kunming. Miasto słynie ze swoich marmurów (Dalishi) ale mogłoby być bardziej znane ze swoje atmosfery. Wydaje się, że przez wieki przytulny, relaksujący nastój miasta nie zmieniał się. Wszystko to sprawia, że czuje się wieki historii. Czytaj więcej o mieście Dali.

Miasta Lijiang i Baisha

W północno-zachodniej części prowincji Yunnan znajdziesz miasto Lijiang znajdujące się na wysokości 2415 metrów. To piękne miasto u stóp Yulongxue Shan jest domem ludu Naxi będącego jedną z największych grup mniejszościowych. Czytaj więcej o miastach Lijiang i Baisha.

Region Xishuangbanna

Region Xishuangbanna położony jest na południu prowincji Yunnan obok Laos i Myanmar (Birma) i dlatego nazywany jest „Gdzie Chiny spotykają południowo-wschodnią Azję”. Ten region jest pełen cech tropikalnych, które można zaobserwować we florze i faunie.Czytaj więcej o regionie Xishuangbanna.

Yulongxue Shan

“Śnieżna Góra Zielonego Smoka” 34 km od centrum Lijiang znajduje się miejsce, które trzeba zobaczyć. Góra oświetla Lijiang swoimi białymi szczytami 5596 m nad poziomem morza. Schroniska i agencje turystyczne w Lijiang organizują tam wycieczki.Czytaj więcej o Yulongxue Shan.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.