Port Qingdao

Miasto Qingdao położone na wschodnim wybrzeżu Chin ma prawie 8 milionów mieszkańców. Jest uzdrowiskiem i trzecią najwspanialszą przystanią na świecie. W czasie Olimpiady 2008 służyło jako miejsce przeprowadzania konkurencji na wodzie.

Z perspektywy gospodarki Qingdao zaczęło się gwałtownie rozwijać krótko po otwarciu się Chin na świat. Dobrze znane z przetwarzania ryb, produkcji tkanin i elektroniki, miasto zostało wybrane aby służyć jako główna siedziba dla byłego niemieckiego browaru, który w międzyczasie stał się światową marka.

Będąc miejscem Regat Olimpijskich 2008 Qingdao z pewnością to wykorzystało. Miasto utrzymało status chińskiego centrum wydarzeń żeglarskich również po 2008. Aby rozwinąć zainteresowanie żeglarstwem przed Olimpiadą, Qingdao współpracuje z miastem Kiel. Miasto Kiel organizuje corocznie Kieler Woche największe na świecie regaty na świecie.

Na plany „Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa Qingdao” (Qingdao International Sailing Centre) składają się liczne budynki, przestań i miejsce regat rozciągające się na powierzchni 45 km2. Na lądzie wioska olimpijska, centrum sportów wodnych jak również nabrzeże zostały wybudowane przez Olimpiadą. Oczekuje się, że wszystkie budynki będą w użyciu po Olimpiadzie.

Na przykład zamierza się ponownie wykorzystać Wioskę Olimpijska jako luksusowy hotel. Projekt wodny zawiera dwie nowe przystanie wraz ze stanowiskami jak i inne widowiskowe budynki mające powstać na morzu.

Planowanie Olimpijskiego Centrum Żeglarstwa rozpoczęło się w 2001 roku a przyświecał temu ambitnym cel: zorganizować „najlepsze Olimpijskie regaty w historii”. Zostały rozesłane międzynarodowe zaproszenia na oferty przetargowe na dokończenie projektów jak zapobieganie zanieczyszczeniu wody i środowiska.

Wszystkie projekty zostały zorientowane na zieloną olimpiadę i dlatego ochrona środowiska zawsze była brana pod uwagę. Bio park został rozbudowany i inne obszary rekreacyjne zachowane.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.