Atrakcje Mongolii Wewnętrznej

Podczas Rewolucji Kulturalnej wiele uprzednio wielkich buddyjskich obiektów zostało zniszczonych. Te, które przetrwały – buddyjskie grobowce arystokratów i ważnych osobistości oraz spektakularne krajobrazy stanowią największą atrakcje regionu.

Buddyjskie miejsca kultu oraz pochówku:

Klasztor Wudangzhao武 当赵:

Ogromny obiekt zlokalizowany około 70 km od Baotou. Kiedyś rezydencja potężnych Lama. Klasztor jest jedyną perfekcyjnie zachowanym tybetańskim miejscem kultu w Mongolii Wewnętrznej.

Mauzoleum Genghis Khan’a成吉思汗陵:

Mauzoleum nie jest miejscem pochowków słynnego wodza a jedynie pomnikiem-grobowcem. Jego grób nigdy nie został odnaleziony. Zostało wybudowane pomiędzy 1954 a 1956 rokiem przez rząd Chin zachowując tradycyjny mongolski styl.

Świątynia Dazhao 大召寺:

Buddyjski klasztor znajdujący się w stolicy Mongolii Wewnętrznej. Jest największą świątynia w mieście. Wybudowany w 1580 roku za czasów panowania dynastii Ming (1368-1644). Świątynia jest teraz słynną atrakcją turystyczna z powodu budynków, posągów, fresków, instrumentów muzycznych i kolekcji buddyjskich świętych ksiąg.

Grób Zhaojun:

Zhaojun odnosi się do Wang Zhaojun, jednej z czterech dobrze znanych chińskich piękności z czasów Dynastii Han. Upamiętniając jej wkład w umocnienie więzi pomiędzy Hanami i Xiongnu mieszkańcy wybudowali „Zielony grobowiec”. Zlokalizowany jest on około dziewięć kilometrów na południe od Hohhot.

Pagoda Wanbuhuayanjing 万部华严经塔:

Zwana przez lokalnych ludzi Białą Pagodą z powodu koloru w jakim została pomalowana. Zlokalizowana na wschodnich przedmieściach Hohhot. Ośmiokątna pagoda ma 43 metry wysokości i siedem pięter. Poza swoją ogromną architektoniczną wartością, pagoda jest również ceniona za inskrypcje napisane przez ważne osobistości i odwiedzających poczynając od roku 1172 roku. Odzwierciedlają one panujące stosunki gospodarcze i kulturowe między różnymi narodowościami.

Miasta Mongolii Wewnętrznej:

Hohhot: 呼和浩特

Pierwsze wzmianka o stolicy Mongolii Wewnętrznej pochodzi z 1581 roku. Położone jest nad rzeką Dahei, dopływem Żółtej Rzeki. Miasto zamieszkuje około 1,45 miliona ludzi. Gospodarcze centrum region. Miasto znane jest z historycznych miejsc i świątyń. Główny cel turystyczny w Mongolii Wewnętrznej. W 2005 roku zostało ogłoszone Mleczną Stolicą Chin z powodu mlecznych firm gigantów mających tam swoją lokalizacje.

Baotou包头

Zlokalizowane nad Żółtą rzeką. Posiada populację około 1,96 mln i jest największym przemysłowy miastem w Chinach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.