Zakwaterowanie w Xian

Kiedy opuścisz stację kolejową zostaniesz natychmiast zaczepiony przez (nieprawdziwych) chińskich przewodników, pracowników schronisk itd., którzy będą chcieli przedstawić Ci swoją najlepszą ofertę. Po prostu użyj swojego zdrowego rozsądku i nie idź z pierwszą napotkaną osobą, która Ci coś zaoferuje. W Xian jest wiele hoteli i schronisk w różnych cenach. Poleca się aby udać się przynajmniej do jednego położonego we wnętrzu Muru. Również poleca się aby nie przyłączać się do wycieczek zanim nie sprawdzi się innych możliwości np. tych zorganizowanych przez hotele lub schroniska.

Hostel

W czasie weekendu zatrzymaliśmy się w schronisku młodzieżowym przy Wieży Dzwonniczej położonej w centrum miasta. Jest to miejsce gdzie wszystkie drogi spotykają się. Schronisko było bardzo przyjemne z wieloma dodatkowymi usługami. Oferuje pokoje 4 lub 6 osobowe. Za pokój 4 osobowy zapłaciliśmy 40 juanów od osoby za noc.

Schronisko zapewnia internet (8 juanów za godzinę), gorące prysznice, pralnię, restaurację ( z europejska i azjatycką kuchnią), filmy, książki i mnóstwo zajęć. Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy było zapisanie się na wycieczkę następnego ranka.

2 komentarze Zakwaterowanie w Xian

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.