Turystyka 旅游

Kulinarne zwyczaje

Kulinarne zwyczaje

Na pewno wielu turystów czytało o chińskim jedzeniu, ale ciągle jest im ciężko przyzwyczaić się do niego. Mimo że każdy czeka na pierwszy posiłek z chińskimi przyjaciółmi, przy następnej okazji będzie się chciał wykręcić od tego i zjeść ciasteczka lub błyskawiczne kluski w hotelowym pokoju zamiast nawiązywać korzystne kontakty z chińskimi przyjaciółmi lub partnerami biznesowymi. Czytaj więcej o kulinarnych zwyczajach.

 

Miasto Xian

Xi’an

Changan przyciągało ludzi z całego świata. W czasach swojej świetności miasto miało prawie 2 miliony mieszkańców żyjących na powierzchni 50 km2. Poprzez Wielki Kanał Changaj było połączone z portami południowych Chin, a przez Szlak Jedwabny z Persją, Bizancjum i Środkowym Wschodem. Czytaj więcej o Xi’an.
 
 
 

wioska chinska

Wioska Chuandixia

Z historycznego punktu widzenia Yunnan zawsze było niepewnym terytorium Chińskiego Imperium. Położenie w południowo-zachodniej części Chin i mocno zaznaczające swoją obecność mniejszości narodowe zawsze groziły powstaniem niepodległego regionu. Czytaj więcej o wiosce Chuandixia.
 
 
 

chiny_codziennosc

Codzienność w Chinach

Chińczycy są bardzo tolerancji wobec obcokrajowców. Nawet najdziwniejsze zachowania są często akceptowane ponieważ uważa się, że taki rzeczy są normalne w innych krajach. Pierwsza zasada w prawie wszystkich sytuacjach jakich możesz się znaleźć w Chinach: nie trać panowania nad sobą! Cierpliwością i grzecznością załatwisz więcej niż przeklinaniem i krzyczeniem. Czytaj więcej o codzienności w Chinach.

 

Komentowanie niemożliwe