Wangfujing

Wangfujing – prestiżowa, częściowo tylko dla pieszych, ulica położona na wschód od Placu Tiananmen i Zakazanego Miasta. Ulica Wangfujing jest często nazywana Złotą Ulicą przez mieszkańców Pekinu. Nazwę otrzymała od XV wiecznej sadzawki w Posiadłości Księcia.

Ulica Wangfujing jest jedną z najstarszych i najsłynniejszych handlowych dzielnic zapraszająca miejscowych, mieszkańców okolicznych miejscowości i oczywiście turystów na zakupy. Od czasu kompletnej renowacji w 1999r. Wangfujing wyróżnia interesująca kombinacja tradycyjnej chińskiej architektury, chińskiej kultury, nowoczesnej infrastruktury i stalowych budynków w zachodnich stylu doskonale odzwierciedlającym rozwijającą się gospodarkę i komercyjne potrzeby.

Położona na 810 m2 obszar, dobrze zorganizowany i sprzątana przez 60-osobową ekipę Wangfujing oferuje wysoki standard usług w ponad 200 sklepach. Poza licznymi domami towarowymi, sklepami z pamiątkami i bocznymi uliczkami pełnymi kolorowych chińskich prezencików i straganów przygotowujących egzotyczne zwierzęta jak ryby morskie, jedwabniki czy skorpiony z rożna. Znajdują się tam dwa główne centra handlowe oferujące wielką liczbę chińskich i międzynarodowych marek.

Miłośnicy książek w szczególności będą zadowoleni na Wangfujing ponieważ mieści się Księgarnia Wangfujing – największa księgarnia w Pekinie, w której każdy jest mile widziany aby wszedł i grzebał w książkach tak długo jak ma na to ochotę. Wangfujing jest wyjątkowo ożywiona za dnia ale dopiero wieczorem kiedy wszystkie neony reklam zaświecą się staję się naprawdę ruchliwa.

Kiedykolwiek ma się ochotę mieć ludzi dookoła siebie przechadzając się wzdłuż rozświetlonych wystaw sklepowych lub oglądać śpiewającą nad straganami z przekąskami kobietę, ubraną w kimono z dużą ilością różu na twarzy Wangfujing oferuje bardzo przyjemny sposób spędzenia czasu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.