Ulica Duchów 鬼街

Ulica Duchów (Ghost Street)

Ulica Duchów (Ghost Street)

Poczuj magię nocy, zanurz się w morze czerwonych lampionów, poczuj rozmaite zapachy chińskich potraw i daj się otoczyć przez tętniącą życiem energię. Możesz być pewnym, że znajdujesz się na pekińskiej Ulicy Duchów.

Jest wiele miejsc w Pekinie, gdzie możesz zjeść stosowny posiłek, ale jeżeli szukasz dobrego jedzenia, ogromnej ilości restauracji, pekińskiego zgiełku i zamętu powinieneś z całą pewnością odwiedzić Ulicę Duchów. Ulica położona jest nieopodal Dongzhimen i ciągnie się na półtora kilometra oferując ponad 100 różnych restauracji.

Podczas gdy większość restauracji w Pekinie jest już zamkniętych po 23, restauracja na Ulicy Duchów są zazwyczaj otwarte cały dzień i całą noc zapraszając do spożycia cudownego posiłku po wyczerpującym całodniowym zwiedzaniu, pracy, zakupach itd.

Ci, którzy pragną swoich ulubionych dań Ulica Duchów jest idealnym miejscem gdzie można znaleźć takie jak: Sichuan, Canton, Shandong lub dania mniejszości etnicznych jak również potraw z grilla jak i specjalność ulicy – hotpot.

Mimo, że ulicę można odwiedzić o każdej porze dnia, wieczór jest czasem, kiedy miejsce to staje się najbardziej urocze, kiedy tysiące czerwonych lampionów zapalają się i otaczają Cię tajemniczą atmosferą, która sprawia, że Chińczycy uważają tę ulicą na pierwszym miejscu jako Ulicę Duchów.

1 comment to Ulica Duchów 鬼街

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.