Autobusy w Pekinie

Prawdziwe wyzwanie dla obcokrajowców. Bez znajomości języka chińskiego jest naprawdę ciężko się „połapać”. Wszystko jest w języku chińskim. Jedyne z czym będziemy zaznajomieni to cyfry oznaczające numer autobusu i czas odjazdu pierwszego i ostatniego autobusu.

Ceny są wyjątkowo niskie wahają się w granicach 1 Juana bez względu na odległość.

Jeżeli odwiedzasz Pekin przez krótki czas, to nawet sobie nie zawracaj głowy autobusami. Jeżeli jesteście grupą wspólnie zwiedzającą Pekin polecam taksówki, które są droższe od autobusów a i tak tanie w porównaniu w polskimi realiami. Jeżeli przykładowo chcemy się udać z centrum do Pałacu Letniego zapłacimy mniej niż 100 Juanów co daje około 40 zł na 4 osoby.

Jeżeli planujesz zostać dłużej w Pekinie warto poprosić kogoś o pomoc. Taka osobo może Ci wskazać, która linia prowadzi z jednego punktu do drugiego i w jaki sposób wnosimy opłatę. I to jest chyba najlepszy sposób w nauczeniu się obsługi chińskiego autobusu miejskiego.

Generalnie nie polecam korzystania z autobusów ponieważ, mimo że cena jest czynnikiem zachęcającym, przejażdżka autobusem może być stresującym zajęciem dla obcokrajowca. Oczywiście można zaryzykować podróż i jeżeli coś pójdzie nie tak, zawsze można wrócić taksówką.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.