Wypożyczalnia rowerów

Jeżeli zdecydujesz się na zwiedzania miasta na rowerze oczywiście nie będzie z tym żadnego problemu. Jest wiele miejsc gdzie można wypożyczyć lub zakupić rower. Pewnego dnia postanowiłem wypróbować jak taka wypożyczalnie działa.

Wypożyczalnia mieściła się tuż przy stacji metra Guloudajie. Zaraz po opuszczeniu metra wyjściem B po prawej stronie znajduje się parking dla rowerów i jednocześnie wypożyczalnia. Wypożyczalnia ma nawet swoja stronę internetową

Pani, która zajmowała się sprawami wynajmu władała troszeczkę językiem angielskim, więc nie było większych problemów z komunikacją. Przedstawiła mi swoją ofertę, która niestety trochę mnie zaskoczyła. Samo wypożyczenie roweru jest bardzo tanie. Może wziąć rower na godzinę, cztery godziny, dzień, tydzień, miesiąc i rok. Ceny to odpowiednia 5, 10, 20, 70, 60, 100 juanów. Oczywiście to nie wszytko. Do tych cen należy doliczyć depozyt w wysokości 500 Juanów.
Mimo, że rowery były nowe i w bardzo dobrym stanie byłem zawiedziony wysokością depozytu. Za taką ceną można nabyć nowy rower. To tak jakby za cenę wypożyczenia samochodu płacić cenę jego wartości i jeszcze cenę wypożyczenia.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.