Rowery

Jest wiele sposobów poruszania się w Pekinie ale rower jest najszybszą i najbardziej rozpowszechnianym sposobem przemieszczania się w miejsca na miejsce. Drogi dla rowerów rozciągają się na całe miasto i są tak duże jak dla samochodów. Przed rozpoczęciem jazdy rowerem w Pekinie należy poznać pewne zasady i zwyczaje.

Po przyjeździe do Pekinu i rozpakowaniu bagażu następnym krokiem powinno być zakupienie roweru. Nie należy kupować nowego roweru jeżeli nie chce się go stracić jak tylko na moment straci się go z zasięgu wzroku. Stare rowery można zakupić zarówno w sklepie jak i serwisie dla rowerów lub od kogoś kto właśnie che się pozbyć roweru. Ponieważ Chińczycy są generalnie mali, siodełka bardzo często nie przekraczają pewnej wysokości i szerokości co czasem może być przyczyną bolącego tyłka.

Po staniu się dumnym właścicielem zardzewiałego starego roweru powinno się nabyć kłódkę i dwa dzwonki. Może się wydawać, że Chińczycy rodzą się dzwoniąc dzwonkami rowerowymi. Jest to jedyna rzecz, którą robią będąc na ulicy co jest powodem nie reagowania na ten dźwięk przez innych. Ważny jest aby zakupić jeden dzwonek do dzwonienia a drugi z kompasem wskazującym kierunki w jakich się poruszamy. Chińczycy mają zwyczaj mówienie o północy, południu, wschodzie i zachodzie wskazując drogę, stąd kompas może się przydać.

Następną rzeczą jakiej trzeba być świadomym jest zachowanie Chińczyków na drodze. Wydaje się, że nie ma żadnych zasad ruchu drogowego i że nikt nie postępuje tak, jak wskazują światła ruchu ulicznego. Samochody generalnie lekceważą rowery o ile nie jeździ się pewnie i bez wahania. Zadziwiającym jest prędkość z jako poruszają się chińscy rowerzyści i nigdy nie trzymają się jednej strony trasy rowerowej. Podczas wyprzedzania chińskiego rowerzysty należy maniakalnie dzwonić dzwonkiem, aby zapowiedzieć swoje zbliżenie.

Jeżeli tylko zapamięta się te uwagi, jazda rowerem jest najlepszą drogą, aby poruszać się szybko i niezależnie jak również cieszyć się różnorodną chińską stolica.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.