Hotel i przybycie

Przybycie na Lotnisko w Pekinie

Loty międzynarodowe są obsługiwane przez lotnisko oddalone 26 km od centrum miasta. Podróżujący w grupach lub odwiedzający partnerów biznesowych zostaną odebranie z lotniska i nie będą mieli problemów. Inaczej można wziąć taksówkę która za około 100 Juanów zabierze Cię do centrum.

Wymiana pieniędzy na lotnisku.

Na lotnisku jest kilka banków gdzie można wymienić dolary, euro lub czeki podróżnicze na chińską walutę – renminbi zwaną również juanami. Zawsze zachowuj pokwitowania tych transakcji ponieważ będziesz ich potrzebował w celu wymienienia juanów na obcą walutę.

Taksówką do centrum

Lotniskowe taksówki nie cieszą się dobrą sławą w Chinach ponieważ pobierają niebotyczne opłaty od niedoświadczonych zachodnich turystów chcących dostać się do miasta.

Hordy kierowców oczekują na lotnisku aby doprowadzić turystów do swoich taksówek. Ktokolwiek chce wziąć taksówkę nie powinien z cała pewności pozwolić kierowcy na nielegalny kurs, nie legalną taksówką o ile nie może wynegocjować satysfakcjonującej ceny (ok. 100 juanów. w zależności od umiejętności targowania się) z góry.

Sytuacja na nowych lotniskach w Pekinie i Szangaju nie jest tak zła jak kiedyś ale może to być subiektywne wrażenie, ponieważ z językiem chińskim zmniejsza się szansy bycia oszukanym. Po kilku wizytach człowiek uczy się ignorowania kierowców, którzy krzyczą „taxi,taxi!” aby przyciągnąć turystów i przeciskający się przez tłum aby dostać się do stanowiska taksówek gdzie kierowcy czekają ze swoimi samochodami.

Upewnij się, że kierowca włączy licznik przez rozpoczęciem podróży.

Autobus na Lotnisku w Pekinie

Autobus odjeżdża z lotniska w regularnych odstępach czasu i jest to zalecana alternatywa do wyboru taksówki. Za 16 juanów można dojechać do stacji kolejową, której nie można przegapić. Następnie można wziąć taksówkę aby dostać się do celu podróży. Podróż odbywa się nowoczesnym autokarem i trwa około 90 minut.

Hotele w Pekinie

Hotele w Pekinie są prawie każdej klasy id luksusowej Sheraton do nisko budżetowych hoteli za 200 juanów za noc. W mniejszych miastach można znaleźć pokój bez rezerwacji podczas gdy w Pekinie jest to bardziej uciążliwe. Zdecydowanie zarezerwuj pokój na kilka pierwszych nocy; zawsze możesz znaleźć coś tańszego później.

Dobrym przewodnikiem po Pekinie innych miastach jest książka Lonely Planet China z lista hoteli wraz z adresami , numerami telefonów i cenami.

Najlepszy czas na podróż

Zimy w Pekinie są bardzo chłodne, lata za gorące i suche a wiosną występują burze piaskowe. Najlepszym czasem na podróżowanie jest jesień będąca szczególnie wartościowym czasem, aby udać się wycieczkę do parku czy do Xiangshan (Pachnącej Góry)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.