Ritan Park

Aby dostać się do Parku Ritan należy udać się do metra i wysiąść na stacji Jianguomen Linia Niebieska wyjście B. Następnie kierujemy się poruszamy się Jianguomenwei Dajie w kierunku wschodnim około 500 m i skręcamy w lewo i ponownie poruszamy się około 500 m przed siebie. Po drodze miniemy kilka ambasad strzeżonych przez chińską żandarmerię wojskową.

Wejście do parku jest darmowe.

Park został zbudowany w 1530 roku i jest jednym z najstarszych w Pekinie. Kiedyś znajdujący się tam ołtarz służył jako miejsce składania ofiar bogu słońca. Park jest głownie znany jako spokojne miejsce gdzie można zrelaksować się popołudniami.

Możemy tam spotkać Chińczyków puszczających latawce jak również praktyków ćwiczeń na drążku czy poręczach. Znajdzie się również miejsce dla pasjonatów tenisa stołowego. Również dzieci znajdą tam coś dla siebie.

Jednak najwięcej skorzystają miłośnicy wspinaczki. Na terenie parku znajdują się sztuczna ściana do wspinaczki. Właściwie to dwie ściany pierwsza dosyć wysoka około 10 metrów dla doświadczonych wpinaczy a druga treningowa i dla początkujących zaopatrzona w materac, która w razie upadku na pewno nas ochroni. Warto spróbować. Polecam.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.