Obserwatorium astronomiczne

Będą na stacji metra Jianguomen pomyliłem wyjścia i szukając właściwej drogi przez przypadek trafiłem do Obserwatorium Astronomicznego. Jeżeli planujesz udać się tam skorzystaj z niebieskiej linii, która dowiezie Cię na miejsce do stacji Jianguomen. Po opuszczeniu pociągu udaj się wyjściem C na powierzchnie.

Obserwatorium zostało zbudowane około roku 1442 za panowania dynastii Ming (1368-1644). Jego bogata historia obejmuje okres ponad 500 lat co sprawia, że jest to jedno z najbardziej (z punktu widzenia historii) interesujące obserwatorium na świecie. Działało bez przerwy do 1929 roku.

Podczas zwiedzania muzeum wszedłem do jednego z budynków. W pomieszczeniu znajdowało się wiele zdjęć przedstawiających sławnych astronomów wszech czasów, a wśród nich był Polak – Mikołaj Kopernik. Zamieszczone była tam też krótka informacja o nim w języku chińskim.

Inne pomieszczania zawierają informacje i historii chińskiej astronomii. Niestety w języku chińskim i angielskim. Może się też dowiedzieć, ale tylko ze zdjęć, jakie sławne osoby odwiedziły to miejsce, a był to m.in. Bill Gates.
Na pewno warto się tam udać choćby po to, by zobaczyć naszego wielkiego rodaka Mikołaja Kopernika wśród chińskich znaków. Oprócz tego można zobaczyć wiele instrumentów, jakie służyły chińczykom przez ostatnie 500 lat do badania nieba. Po takiej wizycie można zmienić zdanie o Chinach.

Wstęp: 10 Juanów:
Nieczynne w poniedziałek.
Godziny otwarcia:
09:00 do 11:30
13:00 do 16:00

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.