Houhai

Jest wiele miejsc do zobaczenie w Pekinie ale okolica Houhai jest z cała pewnością jedną z tych wartych odwiedzenia. Jest to nowo rozwinięte stare miasto Pekinu, które otrzymało swoją nazwę od jeziora Houhai.
Od końca XIII wieku jezioro Houhai wraz z przylegającym jeziorem Xihai i Qianhai były centralnym punktem dla transportu wzdłuż kanałów w całym kraju. Z czasem obszar dookoła jeziora był coraz bardziej upiększany cesarskimi rezydencjami, ogrodami, świątyniami oraz tradycyjnym budynkami szkolnymi połączonymi Hutongami.

Obecnie Houhai ma coś do zaoferowania każdemu bez względu na porę dnia. Śmiało popływaj łódką za dnia aby uciec od gorąca i wąskości miasta lub w nocy aby uchwycić dźwięk szeleszczących drzew i muzykę płynącą z odległego brzegu.

Znajduję się tam mnóstwo miejsc gdzie można zjeść lub napić się. Ci, którzy chcą doświadczyć dźwięki i gwar nocy powinni udać się do centralnej części Houhai i odwiedzić wielką różnorodność barów i restauracji oferujących wszystkie rodzaje przekąsek. Romantyczna strona Houhai ma swoje miejsce zaraz przy jeziorze. Wygodne sofy z wspaniałym widokiem na jezioro z odbijającymi się w nim blaskiem chińskich lampionów.
Na zakupy pamiątek, odzieży czy biżuterii można się udać do wielu małych butików mieszczących się w okolicy jeziora.

Houhai jest ogromnie pełnym życia miejscem w nocy i jeżeli ktoś chce uniknąć siedzenia w aucie w korku gdzie każdy trąbi na każdego próbując przecisnąć się do centralnej części Houhai polecałbym udać się tam rowerem lub przespacerować się podziwiając otoczenia i obserwować różnych ludzi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.