Pekin 北京

Brama Tiananmen

Plac Tiananmen

Obecnie plac Tiananmen reprezentuje serce stolicy Chin – Pekinu. Zajmuję obszar 50 hektarów i jest największym placem na świecie. Plac był dużo mniejszy podczas panowanie chińskich imperatorów i miał kształt litery T na której szerszym końcu znajdowała się brama wejściowa do Zakazanego Miasta – Wrota Niebiańskiego Spokoju, które ciągle strzegą wejścia do Miasta. Czytaj więcej o Placu Tiananmen.

 

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński posiada długą historię się gającą VII wieku przez Chrystusem, kiedy to Chiny były podzielone na kilka niepodległych państw. Aby bronić się przed atakami z zewnątrz każde w tych państw zdecydowało się wybudować wysoki mur, który wił by się przez cały kraj. Czytaj więcej o Wielkim Murze Chińskim.

 
 
 

Niebiańska Świątynia

Niebiańska Świątynia

Niebiańska Świątynia lub Tiantan Gongyuan została wybudowana przez imperatora Yongle z dynastii Ming. Powierzchnia świątyni jest cztery razy większa niż pałacu imperatora. Po jej ukończeniu w 1420 roku, Yongle i następni imperatorzy Chin odwiedzali świątynie wiele razu w ciągu roku aby poradzić się nieba, modlić się o dobre plony a także szukać przebaczenia i odpokutować za grzechu ludu.Czytaj więcej o Niebiańskiej Świątyni.

 

Świątynia Lamy

Świątynia Lamy

Świątynia Lamy, typowy tybetański klasztor, została po raz pierwszy wybudowana 1694 roku przez drugiego imperatora z dynastii Qing. Zbudował ją jako rezydencje dla swojego czwartego syna, księcia Gong, który mieszkał tam do czasu aż został koronowany nowym imperatorem dynastii Qing w 1723 roku i przeprowadził się do Pałacu Imperatora. Czytaj więcej o Świątyni Lamy.

 

Pałac Letni

Pałac Letni

Chiński imperator Qianlong podarował Pałac Letni swojej matce Niuhuru (Cesarzowa Xiao Sheng Xian) w 1752 roku. Qianlong nakazał wybudowanie Pałacu na wzgórzu znanym jako Wanshou Sha – wzgórze długowieczności, zaraz obok akwenu wodnego w północno-zachodniej części Pekinu. Mimo że grunt wzgórza oferowało kilka pawilonów, świątynię i mały pałac z XII w. z dynastii Jin, było to ciągle niewystarczająca aby zaspokoić pragnienia Qianlong na pompatyczne i niezmiernie imponujące budynki. Czytaj więcej o Pałacu Letnim.

Baozi

Czym się żywić w Pekinie

W Pekinie mamy multum restauracji i wszelkiego rodzaju jadłodajni. Od małych ulicznych budek z mięsem na patyku po wielkie ekskluzywne restauracje z zachodnimi potrawami. Jest ich tak dużo, że nie sposób je wszystkie zliczyć. Niekiedy całe ulice są wypełnione restauracjami jedna koło drugiej. Naprawdę jest w czym wybierać. Wszystkiego będziemy mogli spróbować. Warto! Czytaj więcej o potrawach.

 

Komentowanie niemożliwe