Pekin – Digital Sound

SŁAWOMIR ŁOSOWSKI – mistrz elektronicznych brzmień i legendarny lider zespołu KOMBI (nie mylić z Kombii), autor hitów „Słodkiego miłego życia” i „Przytul mnie”, przebojowych instrumentali „Taniec w słońcu”, „Wspomnienia z pleneru” i „”Bez ograniczeń energii” odsłania swoją najnowszą piosenkę: Pekin – digital sound.

Bieżący rok pełen jest wydarzeń dotyczących Chin. Zaczęło się od dramatycznych wydarzeń w Tybecie. Potem było tragiczne trzęsienie ziemi z tysiącami ofiar.

Od wielu lat Chiny ściągają uwagę i niepokój świata szybkim rozwojem gospodarczym i gwałceniem swobód obywatelskich. Teraz, z powodu olimpiady w Pekinie, ta uwaga jest wzmożona. Ale Chiny to nie tylko sytuacja bieżąca; to także historia wielkiej cywilizacji, to potężne państwo, którego dzieje symbolizuje słynny plac Tien An Men.

Muzyka „Pekin – digital sound” powstała w klimacie chińskiej fascynacji i refleksji Łosowskiego. Tekst do muzyki, wolny od publicystycznej doraźności, napisał Julian Mere. Piosenkę znakomicie zaśpiewał Zbyszek Fil, a w nagraniu utworu uczestniczył także perkusista Tomasz Łosowski. Sławomir Łosowski nagrał oczywiście wszystkie ścieżki klawiszowe.

„Pekin – digital sound” znajdzie się, tak jak i dwie wcześniej prezentowane piosenki („Niebo, które czeka” oraz „Miłość, to dwoje nas”) na płycie artysty, która wydana zostanie jesienią. Oprócz piosenek będą na niej także nowe, długo oczekiwane przez fanów utwory instrumentalne, tak charakterystyczne dla Łosowskiego.

Okładka nowego singla zaprojektowana jest w oparciu o grafiki artysty wykonane specjalnie do piosenki „Pekin – digital sound” . Na singlu są dwie wersje utworu; radiowa i pełna.

Klip „Pekin – digital sound” zrealizowali
Grzegorz Borowiak http://www.longstar.art.pl
Sebastian A. Dusza www.sebasoul.com

W klipie wykorzystano filmy z Pekinu i Tybetu udostępnione przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i Pawła Podgórskiego z eChiny.pl

Utwór można pobrać bezpłatnie ze strony artysty: www.losowski.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.