Nasze działania 我们的行动

Język chiński w LO w Rymanowie

Na zaproszenie dyrekcji LO w Rymanowie oraz jednego z nauczycieli p. Bogdana Rajchla, 13 grudnia br. Paweł Podgórski w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie koło Krosna poprowadził lekcje mające na celu przybliżyć podstawy języka chińskiego. Zajęcia były objęte patronatem krakowskiego Instytutu Konfucjusza oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Czytaj dalej o lekcji języka chińskiego w LO w Rymanowie

Tydzień języka chińskiego w I LO w Łańcucie


W projekcie udział wzięło ponad 300 uczniów I LO im. Henryka Sienkiewicza. Uczniom została przekazana wiedzą teoretyczna jak i praktyczna dotycząca podstawowych umiejętności niezbędnych w uczeniu się języka chińskiego. Każdego dnia dwie klasy LO wzięły udział w części ogólnej po której miały miejsce zajęcia praktyczne.

Czytaj dalej o lekcjach języka chińskiego w LO w Łańcucie

Język chiński w Szkole Podstawowej w Surochowie


Surochów, Podkarpacie – miejsce urodzenia Aleksandra Fredry. Pan dyrektor mgr Andrzej Matwij oraz grono pedagogiczne wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry wzięli udział w niezwykłych zajęciach, których celem było przełamanie bariery oraz zapoznanie najmłodszych i nauczycieli z metodami nauczania języka chińskiego. Zajęcia prowadził Paweł Podgórski.
Czytaj dalej o lekcjach języka chińskiego w SP w Surochowie

Odkrywamy Chiny z ZS w Pawłosiowie na Podkarpaciu


W dniu 25 maja w ZS w Pawłosiowie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Odkrywamy Chiny”. Patronat medialny nad projektem objął portal echiny.pl, którego twórcą jest Paweł Podgórski. Pan Paweł przed kilkoma laty uczył języka angielskiego w tej szkole, a obecnie pracuje w Chinach. Na jego zaproszenie przebywał w Polsce jego znajomy, współpartner biznesowy. Wówczas zrodził się pomysł promocji kultury i tradycji chińskiej w Polsce. W klasie, która na ten dzień przybrała azjatycki wystrój można było obejrzeć książki, walutę, pamiątki rodem z Chin oraz wystawkę towarów „made in China”.
Czytaj dalej o Dniu Chińskim w ZS w Pawłosiowie na Podkarpaciu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.