Slogan Olimpiady 2008

„Jeden Świat, Jedno Marzenie” całkowicie odzwierciedla esencję i uniwersalne olimpijskie wartości. Wyraża życzenia ludzi z całego świata zainspirowanych olimpijskimi ideałami. Należymy do tego samego świata i dzielimy te same aspiracje i marzenia.

Slogan jest prosty, konkretny, inspirując, łatwy do zapamiętania, przeczytania i rozpowszechniania. „Jeden Świat, Jedno Marzenie” jest głęboką manifestacją głównych pojęć Igrzysko Olimpijskich w Pekinie: zielona olimpiada, zaawansowana technicznie olimpiada i olimpiada ludu.

Proste wyrażenie o głębokiej treści i znaczeniu. Przekazuje wzniosłe ideały ludzi w Pekinie jak i w Chinach dla całego świata. Wyraża mocne przekonanie wspaniałego narodu z pięć-tysiącletnią historią, będącego na drodze do modernizacji, że jest oddany pokojowemu rozwojowi, harmonijnego, szczęśliwego społeczeństwa. Przedstawia aspiracje 1,3 miliardów Chińczyków chcących przyczynić się do stworzenia pokojowego i świetlanego świata.

Po chińsku słowo “tongyi” oznacza “taki sam” . Jego angielskim odpowiednikiem jest „one”. Zwraca uwagę, że cała ludzkość żyje na jednej planecie i poszukuję tych samych marzeń i ideałów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.