Rok Świni猪

Chiński zodiak rok świni

Chiński zodiak rok świni

1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Osoby urodzone w Roku Świni są szarmanckie. Wkładają całą energię w to co robią. Podążają do swoich celów bez marnowania czasu i podawania się. Często osiągają sukcesy w swoich śmiałych przedsięwzięciach i osiągają swoje cele.

Jeśli chodzi o przyjaźń często są wybredni, ale kiedy już zaprzyjaźnią się to ich przyjaźń jest wieczna i są lojalnymi przyjaciółmi. Są chętni do zdobywania wiedzy i zazwyczaj dobrze poinformowani. Nie są gadatliwi i unikają dyskusji i sporów. Pasują do osób urodzonych w Roku Szczura i Owcy.

Symbol świni w chińskiej kulturze

Świnia jest ostatnim z dwunastu zwierząt w chińskim zodiaku i symbolizuje męską siłę. W Chinach występują dwa zabarwienia skóry u świni: czarne i białe. Przodek ludu Kitanów, niechińskiej grupy etnicznej z Mandżurii, która w latach 916 – 1122 opanowała duże obszary Chin Północnych, miał głowę świni. Dlatego członkowie tego plemienia nie jadali, według przekazów, świńskiego mięsa. Chińscy mahometanie, jak ich wszyscy współwyznawcy, również nie jadają wieprzowiny. Nie wolno składać wieprzowiny w ofierze bogu Xuantan, ponieważ był on podobno także mahometaninem. Młoda dziewczyna nie powinna jadać golonki, gdyż oznacza to, że jest w ciąży. Golonkę podawano kobietom ciężarnym, gdyż wzmacnia ona organizm matki, która może wówczas dobrze odżywiać dziecko. „Jeść pieczoną wieprzowinę” to mieć stosunek płciowy.

„Świnia rzeczna” (河猪he2zhu1) to pewna odmiana perłopławów, które czasami są silnie trujące, jednak często się je w Chinach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.