Zakup nieruchomości

Chcesz kupić nieruchomość w Chinach?

Ktokolwiek odwiedzał Chiny regularnie przez ostatnie lata nie mógł przeoczyć szybkiego rozwoju chińskich miast, który ciągle ma miejsce. Chińskie miasta próbują radzić sobie z ogromnymi miejskimi przemianami i starają się zrobić to w kilka lat a nie dekad.

Żurawie po horyzont.

Tak szybko jak biurowiec lub kompleks mieszkalny zostaje ukończony, następne projekty są rozpoczynane. W Szanghaju i Pekinie jest nawet kilka futurystycznie wyglądających nieruchomości, które nigdy nie zostaną ukończone ponieważ ich inwestorom skończyły się pieniądze.

Całe dzielnice zmieniły się w kilka lat. Ktokolwiek odwiedził Pekin 10 lat temu i chciałby przyglądnąć się miastu obecnie aby odświeżyć wspomnienia na pewno nie pozna niektórych części miasta. Chiński wprowadził odpowiedni środki zaradcze na stale rozwijający w ogromnym tempie rynek nieruchomości. W ciągu kilku ostatnich lat chińskie nieruchomości stały się coraz bardziej popularne miedzy obcymi inwestorami dzięki zyskom większym niż przeciętne rynek jest ciągle obiecujący. Postępujące czynności znoszące kontrole dla firm i rozluźniające ograniczenia dla obcych firm sprawiają, że Chiny wydają się gwarantować długo trwały wzrost rynku nieruchomości.

Jednak rząd chiński boi się, że od jakiegoś czasu obcy kapitał ma powiększający się wpływ na wzrastające ceny w miastach jak Shenzhen, Beijing i Shanghai. Na skutek tego sprawiłby aby możliwość zakupu nieruchomości przez rosnącą klasę średnią stała się trudniejsza.

W czerwcu 2006 roku kilka uregulowań prawnych zostało wprowadzonych aby narzucić ograniczenia na osoby prywatne i firmy. Po przez wprowadzenie tych ograniczeń rząd chciał utrudnić życie obcych spekulantów zainteresowanych tylko krótko terminowymi zyskami.

Jakkolwiek ograniczenia te zostały sceptycznie przyjęte ponieważ obcy inwestorzy zajmowaliby i tak tylko małą część całego rynku. Co więcej, osoby i firmy działające z Hong Kongu i Macao zostały pominięte w tych ograniczeniach co w rezultacie umożliwiło europejskim inwestorom przyłączenie się do rynku przez luki prawne i dzięki mieszczącym się w pominiętym obszarze firmom. Obcokrajowcy zazwyczaj i najchętniej nabywają w Chinach luksusowe nieruchomości, biurowce i centra handlowe.

Wymogi przepisów dotyczących rynku nieruchomości w Pekinie.

W Pekinie przepisy, do których obcokrajowcy muszą się zastosować zostały dokładniej określone. Niemniej jednak w Pekinie istnieją ogromne obawy, że zaraz po tym Olimpiada 2008 skończyłaby się, inwestycje osłabłyby co spowodowały by tendencje zniżkową krzywej inwestycji.

Według regulacji prawnej wprowadzonej w życie przez Pekińskie Władze Samorządowe w lutym 2007, obcokrajowcy muszą przedstawić certyfikat potwierdzający, że spędzili w Chinach przynajmniej jeden rok ucząc się lub pracując. Co więcej, obcokrajowcy są upoważnieni do kupowania na swój własny użytek. Jeżeli chcą wynająć nieruchomość lub używać ją w celach komercyjnych, muszą znaleźć firmę, która będzie się starać o wystarczające licencje.

Organizacje międzynarodowe, obce ambasady i osoby posiadające status dyplomatyczny będą musiały oprócz wymagań wspomnianych powyżej, uzyskać zgodę obcego ministra.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.