Tianjin Water Park 天津水上公园

Stacja metra: 周邓纪念馆zhōudèng jì niàn guǎn
Wstęp: darmowy
Godziny otwarcia: 8:00 – 23:00
Strona www: http://www.tjwaterpark.com.cn

Tianjin Water Park położony jest w południowo-zachodniej części Nankai 南开区 w bliskim sąsiedztwie Tianta天塔. Jest to największym miejscem rekreacyjnym w Tianjinie. Został oficjalnie otworzony w 1951 roku. Powierzchnia 126 hektarów.

W Parku znajdują się trzy jeziora:wschodnie 东, zachodnie西 i południowe南, jak również jedenaście wysp połączonych mostami. Wzdłuż jezior rośnie wiele wierzb płaczących, dużo miejsc siedzących zapewnia chwile relaksu a cień drzew ochłodę w letnie miesiące. Po zapadnięciu zmroku uroku nadaje iluminacja.

Odbywają się tutaj różnorodne atrakcje jak np. pokaz kwiatów czy też wystawa latarni. Turystów przyciąga wiele malowniczych miejsc w parku, które posiadają niepowtarzalny styl. W strefie rekreacyjnej znajduje się diabelski młyn, smocze łodzie, wodne taksówki i wiele, różnych, kolorowych atrakcji tematycznych.

Przyroda działa kojąco na umysły zaganianych chińczyków. Codziennie do parku przychodzi duża ilość ludzi w ty zagranicznych turystów. Zdecydowania warty polecania. Zdarzają się zdechłe ryby przy brzegach akwenów.

1 comment to Tianjin Water Park 天津水上公园

  • Ryby są szybko zbierane. zresztą martwe ryby są wszędzie (w sztucznych zbiornikach). A park faktycznie jest duży i warty spędzenia w nim czasu. Zresztą we współczesnych przeolbrzymich miastach chińskich każdy skrawek zieleni jest na cenę złota.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.