Shaolin

Miastem położonym blisko Klasztoru Shaolin jest Luoyang. Kiedyś było sercem kultury Chin przez 13 dynastii począwszy od dynastii Xia w XXI wieku p.n.e. po dynastię Tang (618-907 n.e) znaczenie miasta podupadło. Luoyang było przez wieki stolicą Chin. Ponieważ miasto ma tak bogatą historię oferuje wiele interesujących miejsc wartych zobaczenia.

Na kompleks jaskiń Longmen caves składa się 1,300 jaskiń zawierających 100,000 posągów. Rzeźbiarstwo rozpoczęło się za czasów Północnej Dynastii Wei w 473 roku i było kontynuowane przez prawie cztery wieki. Niestety wiele figur zostało zniszczonych lub pozbawionych głów przez archeologów i antykwariuszy, którzy rozesłali kawałki kolekcjonerom sztuki i muzeom.

Świątynia Białego Konia (The White Horse Temple) jest pierwszą buddyjską świątynią wzniesioną w czasach dynastii Han w 68 roku i jest uważana za kolebkę buddyzmu w Chinach. Świątynia ma kwadratowy kształt wychodzący na południe i mieści się na 40 000 m2. Na świątynie składa się the Great Buddha Hall, Tiangwang Hall, Daxiong Hall, Jievin Hall, Qingliang Terrace i Pilu Pavilion.

Muzeum Starożytnych Grobowców w Luoyang jest pierwszym tego rodzaju w Chinach zawierającym 22 odrestaurowane starożytnych grobowców. Niezwykły zbiór robiących wrażenie grobowców pochodzący z czasów miedzy dynastią Han (206-220 n.e.) a północną dynastią Song (960-1279 n.e.). Wiele malowideł ściennych, wyroby garncarskie i inne relikty zostały odrestaurowane i wystawione na pokaz.

Ponad to malowniczy obszar Żółtej Rzeki jest warty odwiedzenia. Luoyang jest łatwo dostępnym publicznymi środkami transportu. Lotnisko Beijiau oferuje wielką ilość krajowych lotów. Jedna z najważniejszych linii kolejowych Long Hai Railway przemierza przez kilka dużych miast łącząc miast ze wschodem, zachodem i centralnymi Chinami. Jest również stacja autobusowa gdzie można złapać nocne połączenie między Luoyang a kilkoma dużymi miastami. Wiele miejskich autobusów i taksówek może być wykorzystana do zwiedzania miasta lub podmiejskich obszarów. Z Luoyang jest tylko godzina drogi do Świątyni Shaolin. Szkoła Shaolin oferuje tanie kwatery ponieważ hotel jest zintegrowany z budynkiem. Niedaleko jest również inny hotel. Świątynia Shaolin i inne miejsca są łatwo dostępne i położone w pięknej scenerii, otoczone przez góry i bogatą roślinność.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.