Podróż do Yunnan

Samolotem

Kunming jest centrum transportu prowincji Yunnan. Lotnisko jest położone na południowym wschodzie Kunming 7,5 km od centrum miasta. Z lotniska można się bez problemu dostać do miasta kilkoma regularnie kursującymi autobusami.

Lotnisko w Kunming jest jednym z pięciu międzynarodowych lotnisk w Chinach. Każdego dnia jest 11 lotów do głównych miast Azji, 2 loty do Hong Kongu i Macau i więcej niż 40 lotów do głównych miast Chińskich. Dla podróżujących do prowincji Yunnan Kunming jest punktem początkowym. Z Kunming są bezpośrednie loty do głównych miast Yunnan: Dali, Lijiang, Shangri-La i Xishuangbanna region.

Pociągiem

Kunming ma 4 stacje kolejowe i jedna autobusową. Główną stacją jest Nanyao znajdująca się 4 km od centrum miasta. Z Nanyao odjeżdżają pociągi to wszystkich głównych miast Yunnan każdego dnia.
Kasy biletowe można znaleźć na Kunshi Lu 19 i działają od 8 do 19:30. Poleca się zarezerwowanie biletu przynajmniej 7 dni przez planowanym wyjazdem.

Drugą stacją jest “North Railway Station” oddalona 3,2 km od centrum miasta. Ta stacja jest ważną stacją transferową dla podróżujących do Hanoi lub Wietnamu. Każdego tygodnia odjeżdżają 2 pociągi do Wietnamu w piątek i Niedziele.

Nie można ubiegać się o wizę do Wietnamu w Kunming. Jeżeli planujesz podróż do Wietnamu ważne aby załatwić sobie wizę przed podróżą w Guangzhou, Pekinie lub innym głównym mieście.

Autobusem

Infrastruktura drogowa polepszyła się w ciągu ostatnich kilku lat. Autobusem można dostać się do wszystkich głównych miast w Chinach. Mimo że jest wiele możliwości wyboru autobusu, poleca się wsiąść do autobusu tylko na głównej stacji, ponieważ inaczej mogą być problemy z wolnymi miejscami siedzącymi.
Główną stacją jest “Kunming Passenger Transport Bus Station”. Stąd odjeżdżają wszystkie “normalne” autobusy, które zabiorą Cię do większości atrakcji turystycznych w prowincji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.