Wesołe miasteczko

Beijing Shijingshan Amusement Park czyli Wesołe Miasteczko w Pekinie jest położone bardzo blisko stacji metra Bajiaoyouleyuan około 15 kilometrów od Placu Tianamen. Po przyjeździe na stacje wybieramy wyjście A. Po opuszczeniu metra trochę trudno się zorientować. Należy rozejrzeć się w poszukiwaniu dużego skrzyżowania na którym przebiega autostrada tzw. RING 5th. Jeżeli już dostrzeżemy to miejsce udajemy się w jego kierunku. Kiedy po chwili już się tam znajdziemy po prawej stronie w oddali powinniśmy zobaczyć budynki Miasteczka.

Oczywiście zanim wejdziemy musimy kupić bilet.

Cena biletu wstępu to 10 Juanów – bilet nie zawiera opłaty za żadne atrakcje, za które należy osobno płacić.
Godziny otwarcia: od 8:30 do 18:00 każdego dnia.

Na początku swojej działalności, wraz ze sloganem „Disneyland jest za daleko” na terenie Miasteczka, można było zobaczyć Zamek Kopciuszka z personelem przebranym za Królewnę Śnieżkę i Siedmiu Krasnoludków i inne disnejowskie postacie. Niestety dla zwiedzających sytuacja się zmieniła po naciskach ze strony WTO. Podobieństwa już nie są tak widoczne jak to miało miejsce w przeszłości. Mimo wszystko miejsce to jest jak najbardziej warte polecenia.

Miasteczko jest ogromne i posiada wiele atrakcji dla ludzi w każdym wieku. Drogę wskazują nam kolorowe drogowskazy z głowami zwierząt z kreskówek.

Na terenie parku znajduje się bardzo dużo wszelkiego rodzaju, zjeżdżalni, rollercoasterów, huśtawek, karuzel i innych. Oczywiście można też coś zjeść i napić się.

Ceny generalnie nie są wysoki dla obcokrajowców ale raczej powinny być o połowę niższe.

„Fen Sheg” Coaster – cena 20 Juanów – w zasadzie nic specjalnego. Coaster zostaje wyciągnięty po torze na pewną wysokość a następnie zjeżdża robiąc pętle, obracając się przy tym do góry nogami i ponownie się wznosi aby nabrać prędkości przed ponownym pokonaniem tej samej pętli, następnie zatrzymuje się w miejscu skąd wystartował. W sumie może wszytko trwa 20 sekund. Według mnie nic specjalnego a cena powinna być o połowę mniejsza.

„Shen Zhou” Coaster – cena 50 Juanów – ten rollercoaster robi wrażenie już z daleka. Jest naprawdę imponujący jak na warunki chińskie. No i wreszcie czas trwania przejażdżki to ponad 1 minuta a dokładnie 100 sekund. Długość to 888 metrów, maksymalna 80 km/h. Wszytko na powierzchni prawie 1 hektara. Generalnie polecam choć ponownie uważam, że cena jest za wysoka.

Pod rollercoaster’em jeździ kolorowa lokomotywa.

Royal Carousel – cena 10 Juanów – typowa karuzela. Polecam dzieciom. W czasie jazdy gra relaksująca muzyka itd itp. Jeżeli ktoś ma dość wrażeń lub nie ma ochoty na poczuć serce w gardle na pewno będzie zadowolony.

Roller Coaster – cena 20 Juanów – ta kolejka zaprezentowała się nawet interesująco. Poza tym, że znowu krótko i za drogo.

Giant Wheel – 5 Juanów – Olbrzymie koło. Wreszcie cena była odpowiednia. Za 5 Juanów możemy się przejechać Kołem a jak pogoda dopisze to zrobić ciekawe zdjęcia Pekinu.

Możemy zrobić sobie zdjęcie z bohaterami kreskówek, ale niestety już nie Disneya. Niestety jak to w Chinach profesjonalizm personelu jest daleki od ideału. Często się zdarza, że ludzie przebrani za maskotki podnoszą maski i rozmawiają ze sobą. Niezbyt dobrze to wygląda.

Oficjalna strona w języku chińskim i angielskim

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.