Świątynia Białej Pagody

Świątynia jest położona w okolicach stacji metra Fuchengmen. Wybieramy wyjście B. Mogą wystąpić problemy w orientacji w terenie. Dlatego najprostszym sposobem na lokalizacje świątyni jest rozglądanie się za białą pagodą wystającą ponad chińskie zabudowania.

Pagoda jest częścią Miao Ying Temple. Ponieważ jest najbardziej rzucającą się w oczy cechą kompleksu, świątynie przyjęło się nazywać od nazwy pagody. Sama pagoda ma ponad 700 lat i została zbudowana przez znanego nepalskiego architekta w 1271 za czasów dynastii Yuan. Ukończenie prawie 51 metrowej budowli zajęła osiem lat.

Jedną z atrakcji świątyni jest budynek, w którym wystawionych jest niezliczona ilość posągów Buddy. Wystawa nazywana jest „10 000 Budda” w rzeczywistości jest ich ponad 7 000. Trzeba jednak przyznać, że widok jest naprawdę zapierający dech w piersiach. Wszystkie posągi umieszczona są za szybą i można powiedzieć, że w zasadzie ściany pokryte są posągami.

W następnym budynku znajdują się większe posągi oraz, co najbardziej mnie zaciekawiło, posągi znajdujące się za szybką wraz z nawrzucanymi tam pieniędzmi, głównie banknotami. Wyglądało to jakby Chińczycy przejęli polskie tradycje wrzucania gdzie się da pieniędzy na szczęście.

Następny budynek przyozdobiony jest dookoła frędzlami wyglądającymi jak małe flagi z kolorowego papieru. Wygląda to bardzo ciekawie i jeszcze ciekawiej brzmi kiedy wieje wiatr.
Następnie pozostał nam już tylko budynek Białej Pagody.

Na terenie świątyni oczywiście znajdują się miejsca, gdzie można kupić pamiątki np małe posągi Buddy. Jednak ceny są bardzo wysokie nawet jak dla obcokrajowców. Zaczynają się od około 1000 Juanów wzwyż. Możemy również podziwiać wystawę kaligrafii i chińskiej sztuki.

Cena wstępu to 20 Juanów. Godziny otwarcia od 9 do 17.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.