Księgarnia Wangfujing

Najlepiej dostać się tam metrem. Linia Czerwona, stacja Wangfujing. Ulica Wangfujing znajduje się na południe od Zakazanego Miasta i Placu Tiananmen, 10 minut drogi piechotą.

Na słynnej ulicy Wangfujing znajduje się wiele sklepów w tym ten największy w Pekinie, ogromna księgarnia. Budynek z zewnątrz wygląda na ogromny ale od wewnątrz wydaje się jeszcze większy. W środku jest 6 pięter wypełnionych książkami. Wszytko jest bardzo nowoczesne i wspaniale się prezentuje. Na poszczególne piętra dostajemy się ruchomymi schodami.

Po wejściu ukazuje się nam pierwsze piętro wypełnione po brzegi książkami, większość jest w języku chińskim, ale znajdziemy tam też książki z literaturą chińską przetłumaczoną na angielski lub importowane książki w języku angielskim. Ceny wydań chińskich są przystępne tzn. mniej niż 100 Juanów natomiast książek importowanych już nie, za nie trzeba zapłacić przynajmniej 100 Juanów.

Księgozbiór jest posegregowany. Każda półka jest opisana i z daleka widać czy w rejonie, do którego się udajemy jest to co chcemy zakupić. Książkę można oczywiście wziąć do ręki, obejrzeć a nawet jak mamy czas przeczytać. Setki ludzi, głównie Chińczyków właśnie to będzie tam robić.

Jedynym minusem księgarni jest ilość książek w języku angielskim. Niestety przeważa język chiński. No ale jakby nie było jest to stolica Chin, gdzie językiem urzędowym jest chiński.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.