Wolontariat na Olimpiadzie

Przyjmowanie zgłoszeń na Olimpiadę 2008 na wolontariat oficjalnie rozpoczęte

28 Sierpnia Komitet Organizacyjny Olimpiady (BOCOG) oficjalnie ogłosił rozpoczęcie przyjmowanie zgłoszeń od wolontariuszy chcących pracować przy Olimpiadzie 2008 w chińskiej stolicy.

Oczekuje się, że zwerbowanych zostanie 70 tyś wolontariuszy i następne 30 tyś na Paraolimpiadę, która również odbędzie się w Pekinie. Studenci z Pekinu i okolic będą stanowić główna część wolontariatu. Dostępne są również miejsca dla kandydatów pochodzących z innych części Chin, Hong Kongu, Macao i Tajwanu. Pewna ilość miejsc została zarezerwowana dla Chińczyków mieszkających za granicą jak i zwykłych obcokrajowców.

Wolontariusze będą poproszeniu o pomoc głownie w obszarach: przyjmowanie, tłumaczenia, transport, bezpieczeństwo, usługi medyczne, zajęcie kulturowe i ogólna troska o widzów.

Okres aplikacyjny dla mieszkańców Pekinu zaczyna się 28 sierpnia 2006 roku a zakończy się w Marcu 2008 roku. Wszyscy zainteresowanie z innych regionów Chin muszą czekać do Grudnia tego roku na złożenie aplikacji. Komitet Organizacyjny zapewnił specjalną stronę internetową volunteers.beijing2008.com i linie specjalna (86-10-12308) gdzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące aplikacji.

Wymagania aplikacyjne to: minimum 18 lat, znajomość wymaganych dziedzin, gotowość przestrzegania chińskiego prawa i przepisów, języki obce. Aplikanci powinni posiadać personalne kompetencje takie jak odpowiedzialność, popieranie etycznych standardów, niezależność i jakieś doświadczenie w pracy jako wolontariusz.

Pracując przy olimpiadzie w Pekinie w 2008 roku jest zapewnione, że wolontariusze zostaną ubezpieczeni, dostaną ubrania, pokrycie kosztów podróży i posiłków. Otrzymają również wynagrodzenie za wysiłek i efekty zgodnie z wykonaną pracą. Wszyscy wolontariusze z poza Pekinu będą musieli sami pokryć wydatki na podróż i zakwaterowanie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.