Pekin po Olimpiadzie

Gdy ceremonia olimpiady zakończy się, zamilkną również trąbki i okrzyki kibiców. Czy miasto tak tętniące życiem jak przed tym światowym wydarzeniem? Inwestycyjne zrównoważenie i wysoka podaż są dwoma wysoce bezcennymi gospodarczymi pojęciami, którymi należy się przyjrzeć w celu zapewnienia dobrej koniunktury lub lepszej przyszłości dla mieszkańców Pekinu.

Naturalnie gospodarczy schyłek pojawia się w miejscach gdzie odbywała się olimpiada. Profesor Uniwersytetu Renmin Jin Yuanpu zauważył, że globalne wydarzenie jak to wyrzuci z impetem Pekin pozycje o wielkim znaczeniu na międzynarodowej scenie. Ale kto po tym wydarzeniu wykorzystałby wyposażenie i publiczne i prywatne inwestycje ulokowane w mieście? Różni ekonomiści utrzymują, że krach jest wysoce nieprawdopodobny. Azjatycki ekonomista Jonathan Anderson sugeruje, że negatywne efekty końca Olimpiady 2008 w całym kraju są prawie nieistotne w porównaniu do poprzednich miast gospodarzy. Chiny są tak duża gospodarka, że zakończenie olimpiady można porównać do ugryzienia przez mrówki smoka.

Ale co z poolimpijskim Pekinem? Emerytowany Dziekan uniwersytetu w Pekinie Li Yining zauważył, że długo terminowy krajowy wzrost sprzedaży i popularna wśród firm polityka adoptowania rozważnych decyzji zarządzania finansami może doprowadzić do stałego wzrostu inwestycji. Mimo że, popyt w niektórych sektorach gospodarki spadnie w krótkim okresie czasu, kreatywność, praktyczność i innowacyjność będą kluczowymi czynnikami, które nieustannie poprawiać wizerunek miasta i koniunkturę długo po zakończeniu Olimpiady.

Więc co następne dla Pekinu po Olimpiadzie? No cóż, jak zwykle biznes …

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.