Olimpiada a gospodarka

W związku z gospodarka zachodnie firmy pokładają wielkie nadzieje w Olimpiadę w Pekinie. Australijski Sun Herald porównał zabiegi zachodnich firm na zamówienia w Pekinie do gorączki złota. Miasto musi poprawić infrastrukturę, wybudować nowoczesne komunikacyjne obiekty i nowoczesne centra sportowe, unowocześnić zakwaterowania turystów i zainwestować pieniądze w alternatywne źródła energii.

Trzy fazy projektów

Aplikacja Pekinu zawierała szczegółowy opis programu inwestycji na nadchodzące lata. Pekin określił konstrukcje projektów infrastruktury w trzech fazach: pierwsza faza od grudnia 2001 do Lipca 2003 zawierała przygotowania i organizacje kierownictwa, podczas drugiej fazy od czerwca 2003 do czerwca 2006 miałoby nastąpić ukończenie budowania infrastruktury, trzecia faza do lata 2008 wszystko miałoby być testowane.

Środowisko

Projekty związane ze środowiskiem muszą polegać na zachodniej wiedzy. Niektóre technologie jak geotermicznego ciepła zostały ogłoszone w aplikacji i maja być zrealizowane. Oczekiwania gospodarcze zachodu przyspieszają rozwój miasta i stąd zaoszczędzają około 10 lat. Na dodatek stwarza to dodatkowy wzrost PKB o 0,3 -04 % rocznie. Inne betonowe projekty za którymi uganiają się zachodnie firmy to: wydłużenie metra, budowa nowego lotniska i siec telekomunikacyjna.

Ożywienie w przemyśle budowlanym – zmiany pejzażu miejskiego

Pojawiły się również krytyczne głosy co do oczekiwanego ożywienia w przemyśle budowlany ponieważ wygląd miasta zmieni się znacząco w następujących latach. W szczególności Hutongi w okolicach Zakazanego Miasta i Niebiańskiej świątyni są zagrożone przez szał budowlany.

W ramach rozwoju związanego z Olimpiadą 25 Hutongów zostało zadeklarowanych jako obszary chronione jednak w tym rejonach były widziane buldożery przewracające drzewa. Innych powtarzającym się problemem powtarzanym w zachodnich mediach jest wywłaszczenie właścicieli mieszkań bez lub niewystarczającą kompensatą.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.