Olimpiada 奥运

Historia

Po utworzeniu Republiki rząd Chin i Tajwan, pod rządami Jiang Kaishek, chciały uczestniczyć w Olimpiadzie jako reprezentanci Chin. W 1952 roku Chińska Republika Ludowa wysłała delegacje 40 ludzi na Igrzyska do Helsinek podczas gdy żaden tajwański atleta nie uczestniczył w zawodach aby zaprotestować przeciwko zaproszeniu Chińskiej Republiki Ludowej. Czytaj dalej o historii Olimpiady w Pekinie.

Plac budowy

Właśnie mamy do czynienia z okresem szczytowym na placach budowy w Pekinie. W tym momencie 30 tyś robotników pracuje dzień i noc zapewniając ukończenie na czas projektów olimpijskich. Komitet Organizacyjny jest po presja czasu z powodu problemów technicznych, źle oszacowanych kosztów i niedoboru stali. Czytaj dalej o Pekinie – placu budowy obiektów olimpijskich.

Olimpiada a gospodarka

W związku z gospodarka zachodnie firmy pokładają wielkie nadzieje w Olimpiadę w Pekinie. Australijski Sun Herald porównał zabiegi zachodnich firm na zamówienia w Pekinie do gorączki złota. Miasto musi poprawić infrastrukturę, wybudować nowoczesne komunikacyjne obiekty i nowoczesne centra sportowe, unowocześnić zakwaterowania turystów i zainwestować pieniądze w alternatywne źródła energii. Czytaj dalej o wpływie Olimpiady na gospodarkę Chin.

Olimpiada a prawa człowieka

IOC starało się nie czynić praw człowieka i demokratyzacji centralnym punktem selekcji do Igrzyska 2008. stało się tak ponieważ Pekin ma ważnego zwolennika w IOC prezydenta Juan Antonio Samaranch, który nie był zainteresowany sporami w IOC, które postawiły by Pekin w złym świetle. Czytaj dalej o wpływie Olimpiady na poszanowanie praw człowieka w Chinach.

Pekin po Olimpiadzie

Gdy ceremonia olimpiady zakończy się, zamilkną również trąbki i okrzyki kibiców. Czy miasto tak tętniące życiem jak przed tym światowym wydarzeniem? Inwestycyjne zrównoważenie i wysoka podaż są dwoma wysoce bezcennymi gospodarczymi pojęciami, którymi należy się przyjrzeć w celu zapewnienia dobrej koniunktury lub lepszej przyszłości dla mieszkańców Pekinu. Czytaj dalej o tym, jak Pekin zamierza wykorzystać organizację Olimpiady.

Slogan Olimpiady 2008

„Jeden Świat, Jedno Marzenie” całkowicie odzwierciedla esencję i uniwersalne olimpijskie wartości. Wyraża życzenia ludzi z całego świata zainspirowanych olimpijskimi ideałami. Należymy do tego samego świata i dzielimy te same aspiracje i marzenia. Czytaj dalej o chińskim sloganie olimpijskim.

Komentowanie niemożliwe