1ting.com – wsłuchaj się w c-music

Wsłuchaj się w c-music. 1ting.com – miejsce, w którym znajdziesz i posłuchasz azjatyckich muzyków

Zapewne dla wielu osób wiadomość o tym, że istnieje strona: www.1ting.com będzie bardzo ważną informacją. Odkrywcy, maniacy i miłośnicy c-music możecie od teraz lepiej ją poznawać oraz śledzić jej rozwój na bieżąco.

1ting.com jest dla mnie czymś po prostu wspaniałym. Dlaczego? Strona wychodzi naprzeciw swoim odbiorcom – czyli osobom zainteresowanym chińskim rynkiem muzycznym. Przy bardzo skromnej znajomości języka chińskiego, kiedy po raz pierwszy odkryłam to siedlisko chińskich rytmów, już po paru minutach słuchałam online piosenek!

Ale po kolei

Nie zrażajcie się chińskimi krzaczkami. Wbrew pierwszemu wrażeniu brzmiącemu „ja się w tym nie połapię” – strona jest bardzo prosta w obsłudze. Nawet jeśli same „znaczki” nic ci nie mówią i nie wiesz na co kliknąć, wystarczy znać imię lub pseudonim artystyczny swojego wykonawcy i wyszukać go poprzez wyszukiwarkę znajdującą się w prawym górnym rogu (na pewno tego nie przeoczysz).

Przygotowałam 3 screeny, na których pokażę osobom, które odstrasza język chiński, w jak prosty sposób mogą korzystać z zasobów strony.

Krok 1: wejdź na 1ting.com. W wyszukiwarce wpisz pseudonim artystyczny /inne interesującego muzyka /zespołu. Ja wpisałam obecnego guru tamtejszej muzyki popularnej – Jaya Chou – zobacz screen

 Krok 2: Po kliknięciu „szukaj” otwiera się karta, u mnie w nowym oknie, gdzie wyświetlają się wyniki szukanych  fraz (u mnie: Jay Chou) – zobacz screen:

Krok 3: Klikasz na wyświetlone (dostępne) wyniki szukanej frazy. U mnie jest to Nunchucks(双截棍) – Jay (piosenka pochodzi ze ścieżki dźwiękowej filmu „Green Hornet” z 2011, w którym Chou wcielił się w Kato). W tym momencie słuchasz już udostępnionego na stronie kawałka, tutaj „Nunchucks” (po lewej stronie znajduje się player)– zobacz screen:

Co ważne, możesz słuchać online, i to za darmo, udostępnionej muzyki tysięcy wykonawców, nawet jeśli Twój Internet jest bardzo wolny. Jeśli ściągniesz sobie bardzo popularny w Chinach odtwarzacz kugou – możesz mieć także dostępną muzykę na swoim komputerze.

Co można znaleźć na 1ting?

Baza jaką dysponuje strona jest w tym momencie potężna i kompletna. Znajdziecie tutaj muzykę z każdej półki gatunkowej. Często zdarza się, że z jednej płyty można online przesłuchać wszystkie piosenki! Taka możliwość bardzo mi odpowiada bowiem przed wydaniem pieniędzy na zamówienie np. z yesasia mogę się zastanowić czy na pewno płyta jest warta mojej uwagi i oczywiście pieniędzy. Za niewielką opłatą można pobierać muzykę na telefon (taka opcja jest obecnie niezwykle popularna wśród Chińczyków, szczególnie tych z młodszego pokolenia).

A z czego „żyje” strona?

Jak zajrzycie na nią to od razu rzuci się wam w oczy, że reklamy są potężnym mechanizmem napędzającym „żywotność” 1ting.com. Do tego dochodzą przychody ze ściągania muzyki na telefon – wg mnie jest to bardzo pokaźna na ten moment część  dochodów (np. mój przyjaciel – Li, który właśnie polecił mi kiedyś stronę, jak większość jego znajomych, korzysta z tej opcji). W Chinach słuchanie muzyki online jest niezwykle popularne, a jeszcze bardziej popularne jest posiadanie ulubionej muzyki na swoim wypasionym telefonie.

Kogo można znaleźć i posłuchać na 1ting?

Strona oferuje szeroki wachlarz artystów i gatunków. Znajdziecie nie tylko chińskich muzyków, ale i tych z: Hong Kongu, Tajwanu, Japonii, Korei, muzykę z MTV, filmową, z dram jak i inne popularne na całym świecie kawałki.

Struktura

Strona dzieli się na sekcje:

  1. takiej przestrzeni wymiany użytkowników (tutaj wszyscy ze wszystkimi dzielą się tym co mają),
  2. własne kreacje (zarejestrowany użytkownik może nagrać i wysłać swoje nagarnie),
  3. dance music (muzyka taneczna),
  4. zdjęcia,
  5. tzw. gossip – czyli ploty i jeszcze raz ploty z azjatyckiego światka,
  6. własna stacja radiowa 1ting.com

Link do strony: http://www.1ting.com/

Życzę miłej zabawy!

Alicja Szulborska

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.