Czakra

Jako Czakrę należy rozumieć koło energetyczne, centrum energii życia. Każdy człowiek posiada siedem głównych Czakra, które wszystkie są powiązane ze sobą. Czakry zaczynają się u podstawy kręgosłupa a kończą się kręgów szyjnym.

Wewnątrz Czakry energia jest wchłaniana, obrabiana i w końcu rozprowadzana dalej. Energia ta porusza się cyklicznie według wskazówek zegara i obraca się z różnymi prędkościami w zależności od Czakry. Prędkość Czakry zwiększa się stopniowo od pierwszej do ostatniej.

Każda Czakra ma szczególny rozmiar i kolor, które są różnią się w zależności od kondycji fizycznej i emocjonalnej. Prawdziwy kolor Czakry zmienia się w czasie dłuższego okresu i jest w zależności od niego wskazuje stan fizyczny i psychiczny. Dzięki Czakra człowiek wytwarza kolorową aurę, która może być widoczna przez uduchowionych ludzi umożliwiając w ten sposób obserwacje i analizowanie ciała i wnętrza jak i świata emocji i myśli człowieka z zewnątrz.

Czakry nie są zamknięte w naszym ciele, unoszą się nieznacznie nad ciałem fizycznym. Znajdują się blisko naszego centralnego systemu nerwowego i pozostają w relacji z pewnymi organami w ciele.

Głównym zadaniem Czakr jest przyjęcie energii z zewnątrz i przetworzenie jej w energie wewnątrz ciała. Tymi energiami są energie życia, które są rozprowadzane w i na zewnątrz ciała w różnych kierunkach za pośrednictwem ścieżek energetycznych tzw. południkami.

Przepływ energii zależy od relacji pomiędzy poszczególnymi Czakra a stanem Czakr. Jeżeli występują blokady w przepływie energii wtedy energia życia nie może płynąć swobodnie z Czakry do Czakry i przez południki. Te blokady energii można często wyczuć za pomocą dłoni. Są to dziury różnych rozmiarów.

Symptomy pochodzące z niezrównoważonej Czakry nie mogą być nie brane pod uwagę ponieważ efekty tego mogą dotknąć ciała, umysłu i duszy i mogą się tam manifestować. Może to doprowadzić do stanu kiedy naturalny przepływ naturalnej energii w i pomiędzy Czakrami zostaje poważnie zakłócony a rozwój center energetycznych jest poważnie utrudniony.

Czakry są także połączonymi ze sobą punktami, przez które energia może być transmitowana i absorbowana z jednego ciała do drugiego w zależności od tego jak są otwarte.

Celem jest konserwacja tych punktów i absorbowanie tylko pozytywnej energii. Negatywna energia może być przekazywana bardzo szybko z jednego ciała do drugiego a podobnie pozytywna energia można zostać odbierana. Należy temu zapobiegać w celu zapewnienia własnego zdrowia.

Każdy zna agresywne, irytujące i wyczerpujące uczucia, które zostają przyniesione do domu po spędzenie całego dnia w przeludnionym miejscu. Człowiek jest stale bombardowany przez emocje i jeżeli centra energii są chronione, ciało może w końcu wchłonąć cały emocjonalny brud.

Czakry i południki nie mogą być wykryte przez medycynę. Każdy indywidualnie może je wykryć koncentrując się na nich przez wyczuwanie energii przy zbilansowanym stanie umysłu.

Jeżeli zawsze szukamy medycznego wyjaśnienia i lekarstw odpowiednich na jakąś chorobę lub zły nastrój wtedy powinno się raczej unikać nauk Czakry. Uzdrawianie, do którego wielu dąży jest osiągalne zawsze ponieważ leży to w naturze, we wszechświecie i szczególnie w każdym z nas.

Czakra Kolor Pozycja Połączenie Anatomiczne
Podstawowa czerwony Kość guziczna jelita
Sakralna pomarańczowy Organy płciowe nerki, pęcherz moczowy
Pępowinowa żółty Szerokość trzech palców poniżej pępka śledziona , żołądek , wątroba
Sercowa różowy Splot słoneczny serce, płuca
Szyjna niebieski krtań przełyk, kark
Czołowa indygo Pomiędzy brwiami mózg
Korony fioletowy Kręgi szyi Bez klasyfikacji

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.