Chińska medycyna

Yin Yang

Według tradycyjnej chińskiej medycyny zdrowie i długie życie może być tylko osiągnięte wraz z istnieniem równowagi pomiędzy człowiekiem a kosmosem, pomiędzy człowiekiem a naturą i pomiędzy człowiekiem a jego własnymi organami. Czytaj więcej o Yin Yang.

Czakra

Jako Czakrę należy rozumieć koło energetyczne, centrum energii życia. Każdy człowiek posiada siedem głównych Czakra, które wszystkie są powiązane ze sobą. Czakry zaczynają się u podstawy kręgosłupa a kończą się kręgów szyjnym.Wewnątrz Czakry energia jest wchłaniana, obrabiana i w końcu rozprowadzana dalej. Czytaj więcej o czakrze.

Medycyna współczesna

Mimo, że fundamenty chińskiej medycyny zostały położone dużo ponad 2000 lat temu zachodnia nauka zaczyna weryfikować czy niektóre z tych wiekowych lekarstw naprawdę działają. Naukowcy z pomocą zachodnich metod starają się określić bezpieczeństwo, skuteczność i biologiczne mechanizmy tradycyjnego chińskiego sposobu leczenia. Czytaj więcej o chińskiej medycynie współczesnej.

Pięć Elementów

Każdy człowiek poszukuje czegoś, jak np. pieniędzy, przyjaciół, miłości, nowego domu lub nowego samochodu – lista mogłaby być kontynuowana w nieskończoność. Jednak w końcu każdy dąży podczas zaspokajania swoich osobistych zachcianek lub konkretnych celów do harmonii nie do końca będąc świadomym tego. Czytaj więcej o pięciu elementach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.