Firma Zagraniczna z Całkowicie Własnym Kapitałem

Przedsiębiorstwo Zagraniczne z Całkowicie Własnym Kapitałem (WFOE) znane także jako Przedsiębiorstwo z Całkowicie Własnym Kapitałem jest firmą z ograniczoną odpowiedzialnością założoną na terytorium Chin przez obcego inwestora. WFOE stają się coraz bardziej popularne głównie dlatego, że nie ma udziału chińskiego inwestora w ten sposób obca firma ma całkowitą kontrolę nad nowo utworzonym biznesem.

Nawet jeśli całkowita kontrola może brzmieć kusząco dla obcego inwestora, powinno się wziąć pod uwagę, że brak chińskiego partnera często kładzie duży nacisk na rozwijanie się dobrych relacji interpersonalnych. Ważność, których w Chinach nie powinna być lekceważona. Czas trwania WFOE to zazwyczaj pomiędzy 15 a 30 lat z możliwością wydłużenia do 50 lat lub dłużej (tylko niektóre typu projektów i za zgodą Rady Państwa).
Wymagany kapitał docelowy na utworzenie WFOE różni się od typu i lokacji przedsiębiorstwa. Minimum to 1000000 RMB około 100000 dolarów. Innym ważnym aspektem WFOE jest zakres działalności.

WFOE może tylko działać w ramach zakresu działalności określonym w licencji. Jeżeli zdecyduje się wykonywać inne działanie nie określone w zakresie działalności, będzie musiało najpierw otrzymać zgodę od odpowiednich władz.

Chociaż pewne kryteria musiały być spełnione zanim zagranicznej firmie pozwoli się na utworzenie WFOE jak firma powinna sprzyjać rozwojowi chińskiej gospodarki lub powinna większość swoich produktów przeznaczać na eksport. Nie jest to jednak prawdą od czasu kiedy Chiny weszły do WTO co zmusiło je do zniesienia tych ograniczeń.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.