Inwestycje w Anhui

Kluczowe fakty

  • Obszar: 139600 km2
  • Ludność: 64,6 mln (2004)
  • Stolica: Hefei
  • Główne miasta: Anqing, Bengbu, Bozhou, Huainan, Huangshan, Ma’anshan, Tongling.
  • PKB: 537,6 miliardów RMB
  • PKB na osobę: 8597 RMB

Inwestowanie w prowincji Anhui

Podczas gdy Anhui ciągle pozostawać w tyle za sąsiadującymi prowincjami Jiangsu i Zhejiang w kategoriach PKB, w ostatnich latach powzięto próby polepszenia dostępności do tego obszaru dla zagranicznych inwestorów. Całkowite obce inwestycje w Anhui sięgnęły przy końcu 2004 roku poziomu prawie 10 miliardów dolarów przy końcu 2004 roku dzięki obecność firmy z 80 krajów w tym 24 z 500 największych światowych firm.

Aby doprowadzić do “zamożnego” społeczeństwa rząd Anhui rozwinął projekt zwany “8-6-1’, na który składa się osiem przemysłowych baz, sześć głównych projektów w celu podniesienie poziomu PKB na osobę, od którego pochodzi nazwa projektu, do 1000 dolarów. Osiem przemysłowych baz ma na celu utworzenie podstaw konkurencyjnych przemysłów obejmujących wytwórczość i obróbka, surowce, chemikalia, produkcja energii, sektor nowych technologii, wysokiej jakości produkty rolnicze, promocja naturalnego piękna, poparcie dla sceny kulturowej.

Sześć zasadniczych projektów jest uważanych za kluczowe w modernizacji Anhui a związku z tym rozwoju infrastruktury prowincji a szczególności autostrad, linii kolejowych, lotnisk i szlaków wodnych. Inne projekty zwierają okiełznywanie rzek w regionie w tym Yangtze aby polepszyć kontrolę przeciwpowodziową i zwalczać susze, rozwój sieci informacji cyfrowej, rozpoczęcie procesu zmierzającego do bardziej ekologicznie zdrowego państwa; stworzyć centra kredytowe na poziomie rządowym, regionalnym i indywidualnym jak również zaszczepić zapotrzebowanie na kredyty, położenie nacisku na pielęgnowaniem talentów przez reklamę trening i korzystanie z ich usług.

Rozwój autostrad był prowadzono równo z nowoczesną wewnętrzną siecią dróg łączących wszystkie główne miasta. Inwestycje w czasie dziesiątego Pięcioletniego Planu wyniosły prawie 71 miliardów RMB. Dodatkowo Hewei i inne miasta zostały podłączone z najważniejszymi miastami we wschodnich prowincjach takich jak Nanjing. Istnieje nadzieja, że przed końcem 2007 roku powstanie 2500 tysiąca dróg ekspresowych wraz dalszymi 20000 km dróg wiejskich. Anhui leży również na najważniejszym szlaku kolejowym pomiędzy chińską stolicą Pekinem a największym miastem Szanghajem jak również na ważnej północno-południowej trasie do Hong Kongu. Pierwszorzędne położenie zapewniło Anhui tytuł najbardziej pokrytą torami prowincją we wschodnich Chinach z 600 km nowo położonych torów. Linie lotnicze łączą Anhui z 50 krajowymi portami docelowym jak i podróży rejsowymi i wyczarterowanymi liniami do zagranicznych celów. Ta infrastruktura, wraz ze znaczącym opartym na wodzie transporcie, ułatwia dostęp do prowincji i w ten sposób do inwestowania w prowincji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.