Urodziny krakowskiego Instytutu Konfucjusza

Instytut Konfucjusza w Krakowie bardzo serdecznie zaprasza na Urodziny Instytutu Konfucjusza, które odbędą się w dniach 30 września – 1 października. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady dotyczące medycyny chińskiej połączone z darmowymi konsultacjami, a także gry terenowe dla dorosłych oraz dla rodzin z dziećmi.

Medycyna chińska, choć swoimi korzeniami sięga czasów starożytnych jest wciąż powszechnie praktykowana w Chinach. W ostatnich latach zyskała również dużą popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie coraz więcej pacjentów szuka alternatywnych metod leczenia. W przeciwieństwie do znanych nam metod leczenia skupiających się przede wszystkim na zwalczaniu skutków choroby, medycynę chińską wyróżnia przede wszystkim troska o profilaktykę i postrzeganie człowieka w sposób holistyczny, czyli w połączeniu ze środowiskiem. Zatem, jeśli wolicie zapobiegać, niż leczyć i chcecie dowiedzieć się czym jest gimnastyka lecznicza qigong, jak prawidłowo dobrać dietę oraz kiedy udać się na zabieg akupunktury, Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie i Polskim Towarzystwem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej zapraszają na serię wykładów poświęconych tajnikom medycyny chińskiej. Będzie to także niepowtarzalna okazja, by korzystać z darmowych konsultacji. Prelekcje odbędą się 30 września (sobota) w siedzibie Instytutu Konfucjusza przy ul. Radziwiłłowskiej 4 w Krakowie.

Instytut Konfucjusza zaprasza także do wzięcia udziału w grach miejskich dla młodzieży i dorosłych oraz dla dzieci z rodzicami/opiekunami, które odbędą się 1 października (niedziela).

PROGRAM:

30 września: Dzień z Tradycyjną Medycyną Chińską  
11:00-17:00: Otwarte wykłady i bezpłatne konsultacje:

  • 11:00-12:30 Olga Baran (Centrum Medycyny Chińskiej, Kraków): „Koncepcja Pięciu Elementów w przyrodzie i w życiu człowieka – Element Metalu”
  • 12:30-14:00 Katarzyna Fizia (Kraków): „Jak zdrowo usunąć wewnętrzną wilgoć i wzmocnić odporność, czyli odżywianie jesienią wg dietetyki medycyny chińskiej”
  • 14:00-15:30 Marek Kalmus (Kraków, Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia): „Qi – czym jest, a czym nie jest? – wg koncepcji Trzech Skarbów w medycynie chińskiej”.
  • 15:30-17:00 Iza Miętka (Warszawa) „Emocje i ich wpływ na stan zdrowia według medycyny chińskiej”.

W godz. 11:00-17:00 darmową diagnozę i konsultacje poprowadzi lek. med. chińskiej Wei Xiaohong (Centrum Medycyny Chińskiej). Na konsultacje zapisy w dniu 30 września w IK.
Miejsce: Instytut Konfucjusza, ul. Radziwiłłowska 4
Partnerzy: Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie i Polskie Towarzystwo Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
1 października: Gry miejskie:

  • 11:00 „Pięć żywiołów” – gra dla rodzin z dziećmi
  • 14:00 „W gabinecie doktora Li” – gra dla dorosłych

Liczba miejsc ograniczona, konieczność zapisów na gry – szczegóły wkrótce.
Strona internetowa: http://www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.