Problem walki z rakiem

Jak ogłosił artykuł w gazecie wydawanej przez chińskie Ministerstwo Zdrowia, bezpośredni wpływ na rozwój chorób nowotworowych i ich leczenie ma zanieczyszczenie powietrza, bieda oraz niski poziom systemu ubezpieczeń. The Health News podaje jako przykłady między innymi przypadki nowotworów piersi.

Podczas gdy częstotliwość zachorowań na raka płuc w krajach zachodnich systematycznie maleje, w Chinach wręcz wzrasta. W opinii Jiang Zefei, specjalisty od raka piersi jest to spowodowane głównie stylem życia, dietami, warunkami życia i globalizacją dużych miast. Co więcej, wiek, w którym rak piersi występuje najczęściej to około 10 lat wcześniej, niż na zachodzie. The Health News podaje, że średni wiek zachorowań to około 49 lat. Jeśli chodzi o leczenie, chińskie pacjentki mają zdecydowanie trudniejszy dostęp do nowoczesnych badań i madycznej aparatury. Najczęściej diagnoza opiera się na samodzielnej ocenie, bez odpowiedniego nadzoru medycznego. Wiele kobiet preferuje także natychmiastowe operacyjne usunięcie piersi, ponieważ nie są w stanie finansowo zapewnić sobie radioterapii.

Według danych z 2012 roku, co roku w Chinach przybywa około 3.12 mln ludzi chorych na raka, z czego 2.7 mln to przypadki śmiertelne. To około 13 procent w stosunku do wszystkich przyczyn śmierci.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.