Nowy ambasador Chin otworzy targi China Expo Poland 2012

Nowo powołany ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Xu Jian, weźmie udział w otwarciu targów China Expo Poland 2012, gdzie ponad 200 chińskich firm z wielu branż zaprezentuje swoją ofertę i będzie szukać partnerów biznesowych wśród polskich przedsiębiorców. Targi odbędą się w dniach 20-22 września w Centrum Targowo–Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na stoiskach wystawców pojawi się szeroki asortyment produktów m.in. wyposażenie kuchni i łazienek, artykuły budowlane, narzędzia, części samochodowe, artykuły dekoracyjne, tekstylia i ubrania, a także produkty i usługi dla biznesu polsko-chińskiego. Dodatkowo podczas drugiej edycji China Expo Poland organizowane będą konferencje w ramach Dni Eksportera i Importera, które dostarczą wiedzy i praktycznych informacji na temat dwustronnej współpracy. Wstęp na wydarzenie i udział w konferencjach są bezpłatne.

 

– To zaszczyt gościć na otwarciu Targów China Expo Poland 2012 nowo powołanego ambasadora Chin, Pana Xu Jian. Nasze targi to bez wątpienia wydarzenie sprzyjające polsko-chińskim relacjom biznesowym. China Expo Poland umożliwiają polskim importerom, eksporterom, inwestorom, producentom, a także hurtownikom i właścicielom sklepów znalezienie odpowiednich partnerów i ciekawych ofert biznesowych z Chin. Ponadto, trzy targowe dni są okazją, by na organizowanych podczas nich konferencjach uzyskać cenne porady ekspertów i dowiedzieć się jak zacząć i skutecznie rozwijać współpracę z Chińczykami. Wielu przedsiębiorców jest zainteresowanych rynkiem chińskim, a jak pokazują badania zrealizowane dla nas przez TNS Polska, ponad połowa Polaków – 53% – jest zdania, że nasze rodzime firmy powinny współpracować z chińskimi przedsiębiorstwami. Bowiem jak zauważa 39% zwolenników polsko-chińskich relacji biznesowych, współpraca z Chinami to możliwość przyciągnięcia do Polski dużych inwestycji i stworzenia nowych miejsc pracy – mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska, organizatora targów China Expo Poland.

 

Wszechstronny wybór produktów z Chin

Towary pochodzące z Państwa Środka są niezmiernie popularne w polskich gospodarstwach domowych.  Z badań wynika, że do kupowania produktów wytwarzanych w Chinach przyznaje się aż 74% Polaków. Na targach China Expo Poland 2012 wystawcy z Chin zaprezentują tysiące produktów. Wśród nich znajdą się elementy wyposażenia łazienek i kuchni, artykułów dekoracyjnych, gospodarstwa domowego, rękodzieła i artykułów papierniczych. Nie zabraknie również artykułów budowlanych, narzędzi i osprzętu. Na zwiedzających zainteresowanych motoryzacją czekać będą także akcesoria i części samochodowe. Prezentowana będzie również oferta tekstyliów, odzieży, obuwia i modnych dodatków. Ponadto na targach zorganizowany zostanie sektor produktów i usług dla biznesu polsko-chińskiego.

 

Wiedza o eksporcie, imporcie, inwestycjach

Targom towarzyszyć będą liczne konferencje poświęcone polsko-chińskiej współpracy biznesowej. Pierwszego dnia China Expo Poland 2012 odbędzie się Investment Business Meeting, który przybliży warunki inwestowania w Polsce i Chinach. Ponadto, 20 września organizowany będzie Dzień Eksportera, w ramach którego zaplanowano wiele ciekawych spotkań.  Cykl konferencji rozpocznie temat „Rozpoznanie rynku chińskiego” wraz z prezentacją targów, wystaw odbywających się w Chinach. Następnie uczestnicy będą mogli uzyskać informacje nt. połączeń lotniczych na linii Polska – Chiny. Na kolejnych spotkaniach poruszone zostaną kwestie sposobów rozliczeń kontraktów eksportowych z partnerami chińskimi, wspomagania finansowego, a także warunków eksportu do Chin. Drugiego dnia targów – 21 września – na China Expo Poland odbędzie się Dzień Importera. Zainauguruje go konferencja poświęcona zagadnieniu negocjacji kontraktu z chińskim partnerem. Następnie prelegenci omówią warunki importu do Polski i możliwości transportu morskiego oraz odprawy celnej. Poruszony zostanie również temat sposobów rozliczeń kontraktów importowych z partnerami chińskimi, a także znaczenie różnic kulturowych w negocjacjach. Ostatniego dnia targów odbędzie się natomiast konferencja zatytułowana „Perspektywy rozwoju współpracy Polski z Chinami” oraz spotkanie poświęcone innowacyjnym formom promocji i marketingu produktów spożywczych na rynku chińskim.

 

Atrakcje i konkursy

Na zwiedzających targi China Expo Poland oprócz bogatej oferty produktów i ciekawych konferencji czekać będą również liczne atrakcje i konkursy nawiązujące do chińskich zwyczajów i tradycji. W programie znajdą się m.in. pokazy sztuki walki – kung fu, parzenia prawdziwej chińskiej herbaty czy sztuki kaligrafii i jedzenia pałeczkami. Nie zabraknie również gotowania na oczach widzów wraz z degustacją chińskich potraw oraz spotkań poświęconych Feng Shui. Realizowany będzie również konkurs „Moja podróż do Chin” sprawdzający m.in. wiedzę o Chinach, w którym na zwycięzcę czeka niezapomniana wycieczka do tego kraju.  Cenne nagrody zostaną również przyznane laureatom finału konkursu dla Polaków ze znajomością języka chińskiego oraz konkursu fotograficznego na najciekawsze zdjęcie z motywem chińskim wplecionym w polską rzeczywistość.

 

Honorowe patronaty

Honorowe patronaty nad China Expo Poland 2012 objęli Waldemar Pawlak, Minister Gospodarki, Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, ICC Polska – Międzynarodowa Izba Handlowa, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska Izba Handlu oraz Związek Banków Polskich. Targi wspierają również merytorycznie chińskie organizacje biznesowe. Organizatorami China Expo Poland 2012 są Międzynarodowe Targi Polska i China Town Travel.

 

Rejestracja i bezpłatny wstęp

Wstęp na China Expo Poland jest bezpłatny. Zwiedzający zobowiązani są jedynie do rejestracji, której można dokonać on-line na stronie www.chinaexpo.pl lub na miejscu w trakcie trwania targów. Centrum MT Polska, gdzie odbędzie się II edycja China Expo Poland oddalone jest o 9 km od Dworca Centralnego,6 km od Dworca Wschodniego i14 km od lotniska na Okęciu. Przy obiekcie znajduje się 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Na targi można też dojechać autobusami 11 linii z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego – pociągami Kolei Mazowieckich.

1 comment to Nowy ambasador Chin otworzy targi China Expo Poland 2012

  • Machintosz

    „Cenne nagrody zostaną również przyznane laureatom finału konkursu dla Polaków ze znajomością języka chińskiego”

    Szkoda, że konkurs był ukartowany przez polskie uczelnie języka chińskiego. Wynik zupełnie nieadekwatny do umiejętności zawodników. Były osoby lepsze z poza koła zainteresowań jury (konflikt interesów). Przykładowo osoba, która zajęła pierwsze miejsce powinna zająć czwarte, a osoba, która zajęła trzecie powinna objąć pierwsze. Wiele osób podzielało moją opinię.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.