Chiny wzywają Palestynę i Izrael do podjęcia dialogu.

Rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych powiedziała, że Chiny wiedziały o wypowiedzi prezydenta USA Baracka Obamy na Bliskim Wschodzie, i wezwały do dialogu politycznego między Palestyną a Izraelem.

„Zauważyliśmy jego mowę. Najpilniejszą kwestią w tej chwili jest, aby wznowić pokój w zachodniej Azji i północnej Afryce, a także rozwiązać spory w drodze dialogu i negocjacji ” – powiedziała rzeczniczka.

W przemówieniu Obama opowiedział się za ustanowieniem „suwerennego i sąsiadującego państwa”, ustanowionego przez naród palestyński. Zauważył, że granica między Izraelem a Palestyną powinna opierać się na tej, która istniała przed wojną sześciodniową w 1967 roku.

„Palestyna i Izrael powinny rozwiązać spory granicznne i inne problemy w drodze dialogu politycznego, w celu osiągnięcia sprawiedliwego rozwiązania kwestii palestyńskiej, jak również ustanowienia pokojowego współistnienia” – powiedziała rzeczniczka.

„Mamy również nadzieję, że społeczność międzynarodowa będzie wzywać Palestynę ​​i Izrael do wznowienia rozmów pokojowych jak najszybciej i wspierać proces pokojowy na Bliskim Wschodzie” – powiedziała Yang Yu.

Źródło: http://www.xinhuanet.com

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.